خانم ها، خوشحال باشيد که در عصر حاضر زندگي مي کنيد، چرا که با نگاهي به گذشته، حدود 100 يا 50 سال پيش، نه تنها به مسئله ارضاي جنسي زن اهميّتي نمي دادند، بلکه محققين و دانشمندان نيز در اين مورد به وضوح نظريه قطعي نداشتند! و در نگاه آنها، تنها مردها نقشي حياتي در توليد مثل ايفاء مي کردند.

البته با وجود اهميّت به ارضاي جنسي زنان در قرن حاضر، باز هم در مورد برخي خانم ها، زمان و چگونگي ارضاي آنها شفاف نيست و نياز به بررسي بيشتر دارد.

طبق آخرين آمار، حدود 20% خانم ها اصلاً ارضاء نمي شوند، شايد با اين آمار فکر کنيد که خوشبختانه 80% آنها به درجه ارضاي جنسي مي رسند، امّا متأسفانه در همين بين هم بخش عمده اي از آنها، با خود ارضايي به اين درجه مي رسند نه رابطه جنسي واقعي!

در اين مقاله، مبحث اصلي، کمک به ارضاي طبيعي در حين رابطه ي جنسي براي زنان است.


برچسب‌ها: اسراري که آقايان بايد درباره ارضاي جنسي خانمها بدا
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ و ساعت 14:42 |

هر مردي مي تواند در رابطه جنسي خود چندين بار ارگاسم شود. براي اينکار فقط کافي است اطلاعات کافي درمورد تمايلات جنسي مردانه، روابط زناشويي و تکنيک هاي خاص آن داشته باشيد. هدف اکثر مردان در روابط زناشويي، انزال است نه عشق بازي. وقتي يک مرد چند بار ارگاسم را تجربه مي کند، نه تنها خودش بهتر ارضا مي شود، بلکه طرف مقابلش را هم بسيار بهتر ارضا خواهد کرد.

ارگاسم هاي چندگانه به دنبال هم اتفاق مي افتند، بدون اينکه فرد در خلال آنها تحريک جنسي خود را از دست بدهد. خانم ها به راحتي مي توانند ارگاسم چندگانه داشته باشند اما تعداد کمي از مردان مي دانند که با آموزش صحيح آنها هم مي توانند دقيقاً مثل خانم ها چندين بار در روابط زناشويي به ارگاسم برسند.درمورد خانم ها،ارگاسم چندگانه به اين معناست که مدت زمان کمي بعد از اولين ارگاسم، تحريک جنسي خود را بازمي يابند، که معمولاً بلافاصله يا بعد از چند دقيقه اتفاق مي افتد. وقتي زني در يک رابطه جنسي چندين بار به ارگاسم مي رسد ارگاسم او چندگانه خواهد بود.

خيلي از مردان اشتباهاً تصور مي کنند که وقتي بتوانند بعد از انزال دوباره تحريک شوند و به يک انزال ديگر دست پيدا کنند، يعني ارگاسم چندگانه داشته اند. اين اشتباه است. س ک س چند ارگاسمه مردانه به س ک سي گفته مي شود که در خلال ارگاسم ها، نعوظ يا تحريک جنسي از بين نرود. ارگاسم چندگانه فقط شامل ارگاسم است نه انزال. تنها استثناء آن زماني است که انزال با آخرين ارگاسم همراه مي شود.قبل از توضيح بيشتر بد نيست که با فرايند تکنيکي “چرخه تحريک جنسي” آشنا شويد.

1- مرحله تحريک

• گرفتگي عروق

• نعوظ

• بالا رفتن ضربان قلب

• بلند شدن نسبي بيضه و افزايش سايز

• سفت شدن نوک سينه ها


برچسب‌ها: آموزش و چگونه دير ارضا شويم در رابطه زناشويي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ و ساعت 14:40 |

اولين رابطه جنسي در شب زفاف هميشه دردناك نيست اما براي برخي از زنان(و يا حتي مردان) امكان دارد كه اين ارتباط در شب زفاف نامطلوب و دردناك شود. معمولا اولين رابطه در شب زفاف ، دردي در حد معمول(متوسط) دارد كه مي تواند در برخي از موارد به علت شرايط پزشكي مانند مشكلات مجاري ادرار و يا كيستهاي تخمدان شديد شود. اين گونه دردها در اولين رابطه جنسي در شب زفاف مي تواند منشا هيجاني از قبيل احساس گناه، استرس، اضطراب و .... داشته باشد.

علل دردهاي واژينالي در نخستين رابطه جنسي در شب زفاف

زماني كه يك زن براي نخستين بار رابطه جنسي را با همسر خود تجربه مي كند به احتمال قريب به يقين به علت از بين رفتن پرده بكارت در شب زفاف درد متوسط يا شديدي را احساس خواهد كرد به خصوص اگر به علت استرس و يا عدم آمادگي كافي مجراي واژينال وي به اندازه كافي ترشح مخاطي نداشته و به حالت خشك باقي مانده باشد.

البته قبل از پرداختن به ادامه اين مطلب، ذكر اين مساله الزامي است كه:

پرده بكارت عضوي ماهيچه اي است كه در ابتداي واژن قرار دارد و عمدتا در اولين يا دومين رابطه جنسي از بين مي رود. در برخي از زنان اين پرده شكل حلقوي داشته و ممكن است در اثر رابطه جنسي اصلا آسيبي نبيند و خونريزي رخ ندهد. در زناني كه داراي اين نوع پرده بكارت هستند گاه مشاهده مي شود كه به خاطر بافت ماهيچه اي ضخيم ان ، تا مدتها بعد از نخستين رابطه جنسي همواره درد مقاربت مشاهده مي شود.

يكي از علل رايج دردهاي واژينال خشكي واژن است. به طور معمول در آستانه رابطه جنسي و تحريك شدن زن، مجراي واژن ترشحات مخاطي را ايجاد كرده تا برقراري رابطه جنسي تسهيل شود اما در اثر استرس و حالات عصبي ممكن است ايجاد اين ترشحات، با خلل مواجه گردد.


برچسب‌ها: درد در نخستين رابطه زناشويي در شب زفاف
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ و ساعت 14:8 |

دوران عقد دوراني است كه روابط عاطفي بين شما و همسرتان شكل مي گيرد و به اوج خود مي رسد. دراين دوران باهم انس مي گيريد، يکديگر را مي شناسيد و قلق هاي همديگر را تا حدود زيادي پيدا مي کنيد.

دوران عقد در واقع دوراني است که شما به لطف نزديک تر شدنتان به همسر خود، شناختي از او به دست مي آوريد که شايد هيچ کس ديگر نتواند تا اين حد او را بشناسد و اين البته صرف نظر از لذتي است که از با هم بودن نصيب تان مي شود.

در دوران عقد احساسات عاطفي شكل مي گيرد و رابطه جنسي اگر كنترل شده و خفيف باشد مي تواند به شكل گيري و ظهور اين احساسات كمك زيادي كند. با اين حال، رابطه جنسي تنها هدف ازدواج نيست و هيچ ازدواجي كه تنها براساس اين رابطه شكل بگيرد پايدار و استوار نمي ماند.

اما واقعا سوال خيلي از دختر و پسرهاي عقد کرده است است که حد اين روابط کجاست؟ شما در دوران عقد مي توانيد مثل يک زوج واقعي با هم رابطه داشته باشيد يا بايد همچنان از همديگر فاصله بگيريد؟

اگر قرار باشد پاسخ اين سوال را در يک عبارت بگوييم، بايد بگوييم هيچ کدام! رابطه جنسي در دوران عقد تعاريف خاص خودش را دارد. شما شرعا همسر هستيد و اگر يک رابطه کامل با هم داشته باشيد که حتي منجر به بارداري شود، باز هم شرعا و قانونا کسي نمي تواند به شما خرده بگيرد. اما آنچه در اين ميان شک و ترديد به وجود مي آورد، عرف است.

در مقابل عرف نبايد جبهه گرفت. هميشه آن چيزي که از قديم باب بوده اشتباه نيست. بلکه ملاحظات دوران است که بر اساس تجربه رعايت مي شود. شما و همسرتان بعد از عقد شرعا زن و شوهر هستيد اما زن و شوهري که زندگي مشترکتان را هنوز آغار نکرده ايد و وابسته به پدر و مادرتان هستيد. اين يعني شما بايد برخي از چهارچوب هاي زندگي دوران تجرد را همچنان حفظ کنيد.

اين چهارچوب ها مي گويد که شما بايد در دوران عقد از فرصت محرميت و نزديک تر شدنتان براي شناخت بيشتر استفاده کنيد. در اين بين حد متوسطي از روابط نزديک جسمي مي تواند عاطفه ميان شما را تقويت کند و شما را با روحيات هم بيشتر آشنا کند اما اين حد، اگر ناديده گرفته شود و رابطه جنسي کاملي شکل گيرد، شما قدرت تصميم گيري در آينده را از دست خواهيد داد.

مشکل فقط تغييرات جسمي که براي شما اتفاق مي افتد نيست؛ يک رابطه جنسي کامل، شما را پايبند يکديگر مي کند. احساس تعهد مي آورد، وابسته مي کند و باعث مي شود در جايي که بايد تفکر منطقي داشته باشيد احساسي تصميم بگيريد. چگونه؟

شايد شما احساس کنيد که همسر آينده تان دقيقا آن طور نيست که فکر مي کرديد و زندگي با او مي تواند باعث بدبختي شما شود. در چنين شرايطي، رابطه جنسي شما را در فاز وابستگي عاطفي قرار مي دهد و تصميم گيري بر اساس منطق و جدايي برايتان دشوار مي شود.

به همين دليل است که مي گويند روابط جنسي کامل خود را به زماني موكول كنيد كه باهم زندگي مشترك را آغاز کرده ايد و به صورت مستقل جدا از پدر و مادر خود زندگي مي كنيد.

اما در مقابل قرار نيست شما از همسرتان دوري کنيد و رابطه تان را با او در حد رابطه خواهر و برادري نگه داريد. حفظ رابطه شما، نياز به نزديک تر شدنتان دارد و اين حاصل نمي شود، مگر وقتي که شما از چهارچوب هاي عرفي فاصله بگيريد و به يکديگر عشق بورزيد. بسياري از مشكلات و اختلالاتي كه در دوران عقد به وجود مي آيد ناشي از عدم آگاهي زوجين به برقراري روابط درست جنسي است.

منبع: تبيان


برچسب‌ها: رابطه‌جنسي در دوران‌عقد چگونه‌باشد
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ و ساعت 14:5 |

قبل از شروع اين مقاله لازم مي دونم عرض شود رابطه جنسي صرفا عمل دخول نميباشد عمل دخول يا در اصطلاح هارد س ک س يکي از انواع حالتهاي جنسي ميباشد اما دليلي بر اين نميباشد که صرفا زوجين با انجام اين نوع خاص از رابطه جنسي به ارگاسم برسند استفاده از حالات گوناگون س ک س و تجربه سبکهاي مختلف آن مي تواند باعث بالا رفتن کيفيت س ک س بين زوجين شود از اينرو اورال س ک س يا س ک س دهاني مي تواند دربرخي مواقع بسيار لذت بخش تر از رابطه جنسي به سبک هارد باشد.


آمادگي قبل از رابطه جنسي:

مردانه : به خاطر داشته باشيد درست است که قانون عدم تمکين براي مردان اين امکان را فراهم ميسازد تا هر موقع قصد انجام رابطه جنسي داشتيد همسر شما بپذيرد اما قبل از هرچيز به خاطر داشته باشيد همسر شما شريک زندگي مشا محسوب مي شود نا ابزاري براي ارضا شدن غريزه جنسي پس حداقل چند ساعت پيش از انجام رابطه جنسي همسر خود را مطلع سازيد و بهتر است از آمادگي ايشون براي انجام اين رابطه مطلع شويد .


زنانه : حس تحريک پذيري در مردان بسيار بالا بوده مردان شيفته همسري هستند که همسر آنا در رابطه جنسي پيش قدم باشد يا آنها غافل کند به خاطر داشته باشيد تميز نگه داشتن بدن و نظافت آن از وظايف شماست به گونه اي عمل کنيد که بدن شما هميشه براي برقاري چنين رابطه اي آماده باشد.


محيط مناسب: تنوع در مکان و زمان انجام رابطه جنسي بين زوجين باعث بالا تر رفتن کيفيت اين رابطه شده از اينرو صرفا روابط جنسي خود را در يک محيط از منزل انجام ندهيد.


برچسب‌ها: زنان و شناسايي روياهاي جنسي آنها
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ و ساعت 14:2 |

خانم ها برخلاف آقايون مي توانند از چند ارگاسم در يک جلسه رابطه  جنسي لذت ببرند. از طرف ديگر، آقايون مي توانند بعد از رسيدن به اوج لذت جنسي خود، خيلي راحت به خواب بروند. و اين اتمام شب براي هر دو طرف است درحاليکه زن هنوز ميل به ادامه کار دارد. چرا اينقدر تفاوت؟

مقصر دوره بي پاسخي است. اين زمان استراحت بعد از ارگاسم است که از نظر فيزيولوژيکي براي مرد غيرممکن است که بتواند چندين ارگاسم ديگر داشته باشد. در طول اين دوره، آلت به شدت حساس شده و تحريک بيشتر آن دردناک خواهد بود.

هدف از اين دوره اين است: بازگرداندن ذخيره خون و مايعات دفعي آلت تناسلي شما. هر چه سنتان کمتر باشد، اين مدت زمان کوتاهتر خواهد بود، از 10 دقيقه در نوجوانان تا چند روز براي افراد پيرتر. در همه موارد، اين يک رکود موقتي است نه ناتواني.

از طرف ديگر، خانم شما بلافاصله بعد از ارگاسم نياز به اين دوره بي پاسخي ندارد. در بسياري از موارد، آنها مي توانند با تحريک بيشتر به چندين ارگاسم ديگر هم برسند. اما آيا شما هم مي توانيد در طول يک شب لذتتان را چندبرابر کنيد؟ غيرممکن نيست اما اول بايد طرزفکرتان را تغيير دهيد و نکات زير را دنبال کنيد.

ارگاسم را از انزال متمايز کنيد

داشتن چند ارگاسم براي مردان به معني اينکه ياد بگيريد طي يک جلسه نزديکي چند انزال داشته باشيد نيست. انزال و ارگاسم در مردان دو تجربه فيزيولوژيکي و رواني جدا هستند. وقتي مردها ياد بگيرند اين دو را از هم جدا کنند، مي توانند بياموزند که چطور براي هر انزال چند ارگاسم داشته باشند.

نزديکترين چيز براي ارگاسم هاي چندگانه اين است که ياد بگيريد چطور بدون انزال چند ارگاسم پشت سر هم را تجربه کنيد. حدود 80 درصد از مردان مي توانند با سه ماه تمرين اين کار را انجام دهند. اما نبايد خيلي نگران نتيجه نهايي باشيد. رابطه جنسي و ارگاسم نبايد با اين ديد که چقدر انزال داشته ايد يا چند مرتبه در يک جلسه مي توانيد انزال داشته باشيد، ارزيابي شود. قرار نيست در رابطه جنسي چيزي را به کسي ثابت کنيد. همان چيزي مهم است که بهترين احساس را به شما بدهد.


برچسب‌ها: لذت جنسي چندين برابر از همسر
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ و ساعت 13:50 |


آيا مايليد تا بتوانيد روزهايي را که همسرتان بالاترين ميل جنسي را دارد، پيش بيني کنيد؟

باور کنيد يا نه اين امر کاملا قابل پيش بيني است. تنها چيزي که لازم است مقداري تحقيق، يک تقويم، و بررسي هاي دقيق است و سپس شما بزرگترين هديه را دريافت مي کنيد. (و شانس بيشتري پيدا مي کنيد تا در زمان پيش قاعدگي تا حد امکان خودتان را از روح سرد او دور نگه داريد.)

بدون هيچ شک و شبهه اي ثابت شده است که خواست هاي جنسي يک خانم به طور قابل توجهي در هنگام تخمک گذاري (و اندکي پس از آن) افزايش پيدا مي کند. اين مقاله شما را راهنمايي مي کند که بهترين زمان برقراري رابطه جنسي با همسرتان چه وقت است و چگونه آقايون مي توانند بيشترين استفاده را از اين اوقات ببرند.

 

دوره قاعدگي چيست؟ 

قاعدگي، با تمام آن خون هاي ترسناک، نتيجه ? هفته ترشح هورمون براي توليد مثل (يا به طور دقيق تر باردار شدن) مي باشد. اين تغيير هورمن ها بر روي خانم ها تاثيرات بسيار زيادي مي گذارد. و دقيقا همين مورد است که ميزان تحريک پذيري آنها را بالا يا پايين مي برد.


بهترين زمان برقراري رابطه چه موقعي است؟

پاسخ سوال از آن شماست! پاسخ کوتاه به اين سوال: بهترين زمان در حين تخمک گذاري، زماني که خانم در بالاترين ميزان باروري قرار دارد، مي باشد. و اما پاسخ بلند: شامل اين مطلب مي شود که تخمک گذاري چيست و چگونه مي توان زمان آنرا تشخيص داد که در زير توضيح داده مي شود.


برچسب‌ها: نحوه رابطه جنسي در دوران قائدگي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ و ساعت 13:38 |

حجاب در اسلام براي حفظ نشاط جنسي است، چون حجاب تخيل جنسي را تحريك مي‏كند و سبب مي‏شود كه مسئله جنسي معنادار شود و دچار بي‏معنايي نگردد.

1 . غريزه جنسي، قوي‏ترين غريزه انساني است كه زندگي انساني را از نظر كمي و كيفي مورد تاثير و تاثر قرار مي‏دهد . اين غريزه در كنار غريزه گرسنگي، بسترساز فرهنگ‏هاي انساني در طول تاريخ شده و دين با ورود در اين بستر، معنا بخش فرهنگ انساني مي‏شود; به همين دليل در تاريخ اديان كمتر ديني است كه درباره مسئله جنسي سخن نگفته باشد .


2 . غريزه جنسي در يك چارچوب، مورد توجه اديان قرار مي‏گيرد و در چارچوب جهان‏بيني آن دين، جايگاه مسئله جنسي را با توجه به انسان‏شناسي خود، و جهان‏شناسي و اخلاقيات مبتني بر آن، تشريح و تفسير مي‏كند كه اغلب دائر مدار آن، انسان واسطه‏اي و متعالي ديني، مثل پيامبران و يا بنيان‏گزاران دين مثل بودا قرار مي‏گيرد .


3 . در غرب مسيحي قرون وسطي كه انسان كامل مسيحي محور معرفت‏شناسي، جهان‏شناسي، انسان‏شناسي و سپس جامعه‏شناسي واقع شده بود، درباره مسئله جنسي، چه از بعد انسان‏شناسي و چه جامعه‏شناسي، به همان ميزان قضاوت مي‏شد و چون انسان‏هاي كامل مسيحي، حضرت مسيح و حضرت مريم و حضرت يحيي (ع)، هر سه ازدواج نكرده، در مسيحيت دوري از عمل جنسي، يك شرط براي انسان كامل شمرده شد و كم كم ترك عمل جنسي به ترك كلي عمل جسمي كشانده مي‏شود و در دوران قرون وسطي، انسان‏هايي اعم از زن و مرد، دور از شهرها در نقاط دور افتاده جنگل‏ها و كوه‏ها و بيابان زندگي مي‏كردند كه به دور از لذت‏هاي جسمي يك زندگي كاملا مجردانه داشتند . پس حجاب در همين جهت قلمداد مي‏شد; يعني دوري از لذت‏هاي جسماني بطور كامل .


برچسب‌ها: حجاب تخيل جنسي را تحريك مي‏كند
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ و ساعت 13:32 |

شايد به جرات بتوان گفت، اکثر زنان و مرداني که در حال تجربه زندگي مشترک هستند، نسبت به همسر خود حساسيتهاي ويژه اي دارند.


به گزارش سلامت نيوز براي مثال آنان بهترينهاي دنيا را براي همسرشان مي خواهند، دوست دارند ساعات طولاني در کنار هم باشند، صحبتهاي خصوصي را با هم در ميان بگذارند و عميق ترين و خالص ترين عواطف را نثار هم کنند و صد البته تمايل دارند که در اين روابط تنها خودشان دو نفر سهيم باشند و نفر سومي وجود نداشته باشد. اين مساله کاملاً طبيعي است و در اصطلاح نوعي حساسيت زناشويي قلمداد مي شود که بطور قطع باعث حفظ هر چه بيشتر ارتباطات مثبت زن و شوهر مي گردد چرا که باعث مي شود هر يک از طرفين، احساس کند که براي همسرش قابل اهميت و ارزش است و نقش اول را در زندگي او ايفا مي کند. اما گاهي اوقات اين حساسيت زناشويي بيش از حد شديد و حتي غيرمنطقي و مخرب به نظر مي رسد و در اينجاست که ديگر نمي توان اصطلاح «حساسيت زناشويي» را نام برد چرا که رابطه زن و مرد وارد ابعاد بيمار گونه گشته است و يکي از طرفين (چه زن و چه مرد، که البته اين مشکل در مردان بسيار فراگيرتر است) قصد دارد همسرش را منحصر به خود کرده و حتي حقوق طبيعي او را نايده مي گيرد.


در اينجا اصطلاحي که متخصصان و روان شناسان براي اين مشکل عنوان مي کنند «حسادت جنسي» است. البته در ابتداي امر شايد به نظر شما برسد که اين رفتارهاي خشک و غيرمنطقي همان سوءظن (پارانويد) است؛ اما ما بايد عنوان کنيم که سوءظن، مشکلي است که فرد در ارتباط با همگان دارد و فرد مبتلا به آن ممکن است نسبت به تمام کساني که با او در ارتباط هستند دچار اين بد بيني گردد. اما «حسادت جنسي» مشکلي است که تنها در قبال همسر ظاهر شده و باعث مي شود فرد مبتلا، شريک زندگي اش را به خاطر اين مشکل بسيار تحت فشار و سختي قرار دهد. اگر کمي توجه کنيد خواهيد فهميد که حسادت جنسي تداعي کننده مفهوم شکاک بودن در زندگي زناشويي است که در گذشته و در فرهنگ عاميانه مردم از اين اصطلاح استفاده مي شد اما اصطلاح"حسادت جنسي" کلمه اي است که در متون روانشناسي به کار مي رود و جايگزين اصطلاح "شکاک بودن" شده است ولي در اصل تداعي کننده همان معناست.

در ادامه لازم به ذکر است که تمام افکار و باورهايي که فرد مبتلا در ذهن دارد، واقعيت نداشته و تنها ساخته و پرداخته ذهن بيش از حد، حساس اوست.


برچسب‌ها: حسادت جنسي در زندگي زناشويي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ و ساعت 13:30 |

معمولاً در ازدواج هايي که در ايران انجام مي شود، دوران نامزدي، دوراني قبل از رفتن زير يک سقف است که دختر و پسر در آن به صورت شرعي و قانوني عقد کرده و به هم محرم مي شوند. در اين دوران، رابطه ي دختر و پسر بسيار بيشتر و آزادتر از زمان قبل از عقد و محدودتر از دوران ازدواج و رفتن زير يک سقف است. البته اين محدوديت از کم تا زياد با توجه به خانواده هاي دو طرف متفاوت است. معمولاً دوران عقد را دوران شناخت مي نامند. اين دوران طلايي باعث مي شود که دختر و پسر بهتر يکديگر را شناخته و با روحيات و خواسته هاي هم آشنا شوند. در اين دوران بسياري از شناخت ها که يکي از مهم ترين  آن‌ها شناخت جنسي دو طرف از هم است، صورت مي گيرد. زيرا يکي از ويژگي‌هاي مهم ازدواج غير از ايجاد رابطه‌اي دوستانه و محبت‌آميز، فراهم آوردن رابطه‌ي جنسي است. رابطه‌ي جنسي، زن و مرد را بي‌درنگ در کنار هم قرار مي‌دهد تا اين‌که همسران در تمامي فعاليت‌هاي ديگر نيز با هم باشند.


دوران عقد از طرفي، دوران بسيار سختي براي زوج جوان است. در اين دوران که معمولاً دختر و پسر گاهي با هم خلوت مي کنند، کنترل کردن غريزه ي جنسي سخت است و همين موضوع اين دوران را سخت مي کند. خواسته ها و نيازهاي جنسي يکي از مهم ترين مسائل و گاهي مشکل ساز ترين موضوعات پيش آمده در اين دوران است. در دوران عقد، دختر و پسر از لحاظ قانوني و شرعي زن و شوهر هستند و مي توانند نزديک ترين رابطه ي زناشويي را با هم داشته باشند، ولي محدوديت هايي که جامعه و خانواده ها در اين دوران قرار داده اند، باعث مي‌شود که برقراي رابطه ي آزادانه جنسي در اين زمان محيا نباشد.


برچسب‌ها: حدود رابطه جنسي در دوران عقد
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۷/۱۹ و ساعت 17:22 |

اگر متاهل هستید یا به سن قانونی رسیده اید ، به ادامه مطلب مراجعه کنید


برچسب‌ها: انواع روش هاي آميزش, روش هاي آميزش در دوران بارداری
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۷/۱۹ و ساعت 17:11 |

گرچه عمل جنسي يک فرآيند مداوم است اما پژوهشگران آن را به 6 مرحله تقسيم مي کنند...


1.اولين مرحله ضروري ميل جنسي يا «ليبيدو» است.

«انگيزش» يا «تحريک جنسي» طبيعي نمونه کاملي از متحدشدن ذهن و بدن است. براي ايجاد اين انگيزش، لازم است چارچوب ذهني مناسب و مقدار هورمون كافي جنسي مردانه يا تستوسترون موجود باشد. اميال جنسي در دوران بلوغ، هنگامي که ميزان تستوسترون شروع به افزايش مي کند، شكل مي گيرند.


ميزان تستوسترون با افزايش سن روندي رو به نزول دارد اما در بدن بيشتر مردان به اندازه اي تستوسترون توليد مي شود که ميل جنسي شان در سراسر زندگي شان حفظ شود. در هر مرحله از زندگي، نگراني، استرس يا افسردگي ممکن است با وجود اينکه جسم مرد سالم است، ميل جنسي اش را مهار کند. روابط جنسي با ايجاد حالتي از برانگيختگي که ناشي از آميزه اي از افکار شهواني و تحريک حسي است آغاز مي شود.


تحريك حسي مي تواند شامل حس لمس، بينايي، بويايي، چشايي يا شنوايي باشد. منطقه اي از مغز به نام «هيپوتالاموس» آثار تصاوير و احساسات شهواني را هماهنگ مي کند و پيام هاي مربوط به ميل جنسي را از طريق طناب نخاعي به لگن مي فرستد که به اعصاب دستگاه عصبي خودمختار در آن منطقه مي رسند. اعصاب حسي از پوست آلت تناسلي و ساير مناطق حساس بدن نيز به طور مستقيم بدون اينکه مغز دخيل باشد، به اين اعصاب خودمختار متصل مي شوند.


برچسب‌ها: چرخه طبيعي عمل جنسي در مردان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۹ و ساعت 21:47 |
هيچ کدام از شما دوست نداريد با يک "عاشق خسته کننده" ارتباط برقرار کنيد. براي اينکه به شما کمک کنيم تا اين تقدير وحشتناک را برگردانيد، ليستي از 7 موردي که به نظر خانم ها در روابط جنسي ملال آور است را جمع آوري کرده ام. پس اگر مي خواهيد همسرتان را در حالتي نگه داريد که همواره تقاضاي بيشتري از شما داشته باشد، مقاله زير را بخوانيد؛ 1

1- اجازه گرفتن هيچ چيز شهواني در مورد مردي که براي برقراري رابطه جنسي از همسر خود اجازه مي گيرد، وجود ندارد. يک عاشق واقعي به درستي مي داند که چگونه با رفتار خود مي تواند به خانمش بفهماند که در موقع بخصوص آماده انجام آن کار است و به هيچ وجه نيازي به سوال پرسيدن ندارد. براي شروع، يک نگاه عميق و عاشقانه و يا لمس کردن محل بخصوصي مي تواند گوياي همه چيز باشد.2- قابل پيش بيني بودن اگر مدتي است که با هم رابطه داريد، پس اين گزينه شايد حالا به صورت يکي از مشکلات شما در آمده باشد. يکي از دلايلي که در ابتداي رابطه، شما و همسرتان احساس نياز شديدي به هم مي کرديد تنها به اين خاطر بوده که از چگونگي روحيات و تمايلات يکديگر آگاه نبوديد. اگر شما براي ساليان دراز همان روش هاي جذب کردن قديمي را به کار بگيريد، ديگر هيچ جذابيتي براي او نخواهيد داشت. از امتحان کردن روش هاي جديدي که ممکن است هر دوي شما از آن لذت ببريد، ترس و واهمه نداشته باشيد. هيچ گاه اجازه ندهيد رابطه شما به جايي برسد که همسرتان بتواند به راحتي حرکات شما را پيش بيني کند. به عنوان مثال اگر هميشه 5 دقيقه صرف پيش نوازي مي کرديد اين بار 15 دقيقه اين کار را انجام دهيد، و او را بيش از پيش به وجد بياوريد. از اين طريق او ديگر نمي تواند حرکات بعدي شما را پيش بيني کند و خيلي زود خودتان هم متوجه آنها نخواهيد شد. 

برچسب‌ها: چگونگی امادگی یک زن براي رابطه جنسي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۹ و ساعت 21:44 |

در نظر بسياري از افراد يك رابطه زناشويي موفق ويژگي‌هاي خاصي دارد اما اين ويژگي‌ها گاهي فقط باورهاي نادرستي هستند كه تكيه به آنها مي‌تواند باعث نارضايتي و حتي ناتواني جنسي شود. شناخت اين باورها به شما كمك مي‌كند يك رابطه زناشويي موفق داشته باشيد... در يك رابطه زناشويي حتما بايد دخول انجام شود. اصطلاح «رابطه جنسي كامل» اين تصور را ايجاد مي‌كند كه رابطه زناشويي بدون دخول، ناكامل است. اين تصور اشتباه است. برخي تصور مي‌كنند دخول باعث رسيدن به اوج لذت جنسي در زن مي‌شود اما براي بسياري از زنان دخول به تنهايي باعث رسيدن به ارگاسم نمي‌شود.


بدون نعوظ، رابطه زناشويي امکانپذير نيست. بسياري از افراد فكر مي‌كنند در صورتي مي‌توان يك رابطه زناشويي را آغاز كرد كه نعوظ صورت گرفته باشد در حالي كه نعوظ فقط بخشي از رابطه زناشويي است. نوازش، بوسه، ماساژ و... مي‌توانند لحظات لذت‌آفريني ايجاد كنند.


رابطه زناشويي كوتاه، نااميدكننده است. براي يك رابطه زناشويي موفق حداكثر يا حداقل زمان تعريف نشده است. برخي افراد فقط زمان بين دخول تا انزال را درنظر مي?گيرند و در صورت كوتاه بودن اين فاصله مي‌گويند مرد دچار انزال زودرس است در حالي كه نوازش و بوسه نيز جزيي از رابطه زناشويي محسوب مي‌شود. از سوي ديگر اين مدت زمان صرف شده نيست كه اهميت دارد بلكه ميزان رضايت زوجين از رابطه مهم است.


برچسب‌ها: 10 اشتباه درباره روابط زناشويي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۹ و ساعت 15:8 |

نکات رابطه جنسي اهميت زيادي براي آقايان دارد چون به آنها کمک مي کند بتوانند فعاليت جنسي را به مدت زيادتري ادامه دهند. مردها معمولاً حين رابطه جنسي بيش از اندازه تحريک مي شوند که باعث مي شود خيلي زود ارضاء شوند و طرف مقابلشان نتواند به اندازه کافي از رابطه جنسي لذت ببرد. همه آقايون دوست دارند که بتوانند رابطه جنسي را بيشتر طول بدهند اما به خاطر نداشتن اطلاعات و تجربه کافي نمي توانند طرفشان را به خوبي ارضاء کنند. تفاوت بسيار زيادي بين جنسيت خانم ها و آقايون وجود دارد. مردها به رابطه جنسي فقط به چشم يک فعاليت جسمي نگاه مي کنند درحاليکه خانم ها آن را يک فعاليت احساسي مي دانند که از طريق آن مي توانند به طرف مقابلشان نزديک تر شوند. شريک زندگي مثل معمايي مي ماند که فقط زماني مي توانيد آن را حل کنيد که نکات و کليدهاي آن را بدانيد. بنابراين، براي کمک به آن دسته از مردهايي که با مشکل ارضاء کردن معشوقشان روبه رو هستند در اين مقاله نکات مفيدي ارائه مي کنيم. 


1. پيش نوازي 

بخش مهمترين بخش براي لذت بخش تر کردن رابطه جنسي است. و اهميت زيادي دارد چون به هر دو طرف کمک ميکند قبل از شروع رابطه جنسي به خوبي تحريک شوند. يادتان باشد آقايان در تقريباً 2 دقيقه به ارگاسم مي رسند درحاليکه اين زمان براي خانم ها حداقل 10 دقيقه است. به همين علت پيش نوازي راه خيلي خوبي براي آقايون براي طولاني تر کردن رابطه جنسيشان است. مردها بايد به خانم ها اجازه دهند که در پيش نوازي به درجه ارگاسم برسند و بعد رابطه جنسي را شروع کنند تا هر دو نفر با هم ارضاء شوند.


برچسب‌ها: انواع روشهاي رابطه جنسي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۹ و ساعت 15:5 |

!!!  اين مطالب صرفا جهت آموزش به زوجين براي استحکام روابط بين زوجين ارائه ميشود و مطالعه آن براي ساير افراد توصيه نمي شود  !!!

حتي اگر رساندن يک زن به ارگاسم خيلي سخت نباشد , به نظر ميرسد آقايان عموما در مورد اينکه آيا خانمهايشان در مورد يک کورس جنسي ارضاء شده اند يا نه مشکل دارند.


حالا ديگر خواهيد دانست

بسيار خوب , من آماده ام تا به شما در مورد اين مسئله که ... فلان چيز در فلان زمان چه معني اي دارد کمک کنم.نگران نباشيد مطمئنم که شما کارتان را خوب انجام مي دهيد. اما اغلب آقايان نياز دارند در مورد ارضاي خانمشان مطمئن شوند. من حدس ميزنم

اينکه خانمهايشان بگويند : عزيزم من خيلي ارضاء شدم. با مدام بپرسيد ارضاء شدي ؟ زياد جالب نيست. در اينجا علائم نه چندان واضح را بيان مي کنم که نشاندهنده آمادگي خانمتان براي رابطه جنسی است. و اينکه نسبت به اعمال س ک سي شما رضايت دارد.

نشانه ها در ادامه مطلب.


برچسب‌ها: 7 نشانه ارضاي جنسي زنان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۹ و ساعت 15:1 |

در زندگي مشترک، به تدريج لحظاتي پيش مي آيند که فرار از آنها اجتناب ناپذير است. جر و بحث، مشاجره و حتي دعوا براي همه زوج ها پيش مي آيد. اما فرا گرفتن مهارتي که اجازه ندهيد چنين روندي تبديل به روال عادي زندگي مشترک شما شود بسيار مهم و ضروري است. گذشته از همه چيز بخاطر داشته باشيد که مهمترين آرزوي همسر شما خوشحالي شماست، اما فقط يک کمي کمک نياز دارد.


بکار بردن برخي جملات بطور دائم نه تنها کمکي به بهبود وضعيت زندگي شما نمي کند، بلکه آن را بر لبه مشاجرات دائمي و بيهوده قرار مي دهد. اين 7 جمله زير يا مشتقات آن در همان دسته قرار مي گيرند. پس سعي کنيد با تمرين، از گفتن آنها در جاهايي که ضرورتي ندارد خودداري کنيد.


1. تو هم عين باباتي/ شماها خانوادگي اينطور هستيد

وقتي چنين جمله اي را بکار مي بريد به همسرتان مستقيما اين پيغام را مي دهيد که قصد تحقير او را داريد. بديهي است که بکار بردن جملاتي از اين دست به نقاط ضعفي که در خانواده همسرتان مشاهده کرده ايد اشاره مي کند. اگر موردي مي بينيد که مي توانيد آن را به بقيه افراد فاميل همسرتان هم تعميم دهيد کمي فکر کنيد و سعي کنيد شکايت تان را بصورت مستقيم تري بيان کنيد.


اگر همسرتان نامرتب است يا مناسبت هاي مهم زندگي تان را فراموش ميکند اين مورد را با خود او حل کنيد و از کشاندن پاي پدر و برادر و بقيه افراد خانواده اش به جريان اجتناب کنيد.


برچسب‌ها: 7 جمله ممنـوعه در زنـدگي زناشـويي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۹ و ساعت 14:52 |

آيا شما و همسرتان احساس مي کنيد که زندگي مشترکتان ميل و رغبت و گرما و انرژي خود را از دست داده است؟ آيا اشتياق و فضاي رمانتيک رابطه ي خود را از دست رفته تصور مي کنيد؟ تصور بر اين است که وقتي چند سال از زندگي مشترک دو نفر مي گذرد، يک چنين حالتي بوجود مي آيد. اکثر زوج ها مي گويند که در ابتدا رابطه ي آنها خيلي گرم و پر شور بوده است؛ اما چه اتفاقي افتاده؟ چه چيزي شور و هيجان ابتدايي را از آنها گرفته؟ پاسخ اين سوال کاملاً ساده و قابل درک است. 


در ابتداي رابطه طرفين در حال درک و يافتن خصوصيات يکديگر هستند. آنها تمايل دارند که مرزها و محدوده هاي يکديگر را شناسايي کنند. بيشتر زوج ها از زماني که با يکديگر آشنا مي شوند، تا وقتي که با هم ازدواج مي کنند، هيچ گونه رابطه ي جنسي با هم برقرار نمي کنند؛ اما آيا اين امر بدان معناست که در دروران عقد هم نمي توانند به هيچ وجه يکديگر را لمس کنند؟ اصلاً؛ اين دقيقاً همان کاري است که در اين دوران بايد انجام دهند. آنها بايد يکديگر را لمس کرده و نوازش کنند. يکديگر را در آغوش بگيرند و ببوسند. ميل خود را نسبت به ديگري ابراز کنند، و به طرف مقابل نشان دهند که احساس زيادي نسبت به او دارند. 


زمانيکه زوجين به مرحله ي معاشقه برسند، از تحريک پذيري بالايي نسبت به هم برخوردار خواهند بود. اين مسئله به دليل امري فراي شيمي مطلوب في ما بين بوجود مي آيد و مي توان گفت که بخش اعظمي از آن به دليل نوازش کردن ها و در آغوش گرفتن ها بوجود مي آيد. دوران ابتدايي ازدواج سرشار است از حمام هاي آب گرم دو نفره و معاشقه هاي طولاني مدت. اما چرا پس از مدتي همه چيز ناپديد مي شود؟ 


برچسب‌ها: اهميت پيش نوازي در رابطه جنسي و ازدواج
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۹ و ساعت 14:49 |

درمان انزال زودرس از نظر علم روانشناسي : انزالي كه بر خلاف ميل شخص و بدون كنترل او انجام ميگرد را انزال زود رس گويند كه بر طبق آن فرد از زمان انزال وكيفيت رابطه ناراضي است و اين نارضايتي ميتواند يك طرفه يا دو طرفه باشد،به طوريكه حتي اگر شريك جنسي فرد از زمان انزال ناراضي باشد،انزال را زود رس گويند . ( مثلا اگر مرد در 5 دقيقه ارضاء ميشود و زن در 10 دقيقه ، انزال را زود رس گويند اما اگر مرد در 20 دقيقه ارضاء شود و زن در 10 دقيقه ، مورد را مربوط به انزال زود رس نميدانند )از نظر علم پزشكي، انزال كمتر از دو دقيقه كه بدون كنترل شخص انجام گيرد را انزال زود رس گويند.


دلايل ايجاد انزال زود رس در مردان :

1 – عوامل رواني بازدارنده ( عواملي مانند اضطراب در حين عمل زناشويي ، احساس گناه يا افسرده گي ميتوانند موجب انزال زود رس شوند )


2- فاصله زياد بين روابط جنسي ( وقتي كه احساسات جنسي بين زوجين متراكم ميشود ، معمولا كنترل يك باره آنها سخت ميشود و منجر به انزال زود رس ميشود. )


3– تجربه جنسي كم ( بيشتر افراد در اوايل زندگي زناشويي دچار اين مشكل ميشوند و به مرور زمان با تجربه بيشتر مشكل انزال زودرس رفع ميگردد )


4-عوامل پزشكي بازدارنده ( عواملي نظير آسيب جسمي ، تداخلات دارويي در هنگام درمان بعضي بيماري ها و مشكلات هورموني از جمله عوامل پزشكي هستند كه منجر به انزال زود رس ميشود )


روش هاي درمان انزال زود رس در ادامه مطلب:


برچسب‌ها: انزال زودرس و درمان آن
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۹ و ساعت 14:35 |

يکي از چالش هاي متعدد آقايون اين است که در روابط جنسي خود با همسرشان چه حالتي را انتخاب کنند. بزرگترين ترس آنها اين است که خانمشان از آن وضعيت هميشگي خسته شده و درنتيجه ميل و علاقه خود را به رابطه جنسي با آنها از دست بدهد. پس سوال اين است که بهترين مواضع و جايگاه هاي جنسي چه مواضعي است؟يکي از چالش هاي متعدد آقايون اين است که در روابط جنسي خود با همسرشان چه حالتي را انتخاب کنند. بزرگترين ترس آنها اين است که خانمشان از آن وضعيت هميشگي خسته شده و درنتيجه ميل و علاقه خود را به رابطه جنسي با آنها از دست بدهد. پس سوال اين است که بهترين مواضع و جايگاه هاي جنسي چه مواضعي است؟


بهترين راه براي توضيح مسئله اين است که چه کارهايي را نبايد انجام بدهيد. با به ياد داشتن اين، به 5 مورد از اشتباهات آقايون در مسائل جنسي اشاره مي کنيم تا شما ديگر مرتکب آنها نشويد


.اشتباه اول: تقليد همه چيزهايي که در فيلم هاي پورنو مي بينيد.اين مي تواند بزرگترين اشتباه آقايون در مسائل جنسي باشد. مردان بي تجربه ممکن است تصور کنند که فيلم هاي پورنو مي تواند الگوي خوبي برايشان باشد اما با واقعيت مسئله آشنا نيستند. مشکل اينجاست که آن دسته فيلم ها تلاش مي کنند که صحنه خوبي را براي بيننده بسازند نه اينکه لذت و ميل هنرپيشه ها را بيشتر کنند.و درواقع، يکي از بدترين راه هاي تحريک اندام جنسي خانمها، زماني است که وي پاهايش را روي شانه هايتان بگذارد. در اين حالت که لگن او آنقدر به عقب خم شده است، ممکن است در گردنه رحم احساس درد کند. همچنين اين وضعيتي است که فشار زيادي به زن وارد مي کند.


برچسب‌ها: بهترين حالات جنسي براي زوجين
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۹ و ساعت 14:23 |

به نقل از رروزنامه ديلي ميل: محققان اروپايي در يک نظرسنجي که از بسياري از زنها صورت گرفت ، ليستي از مواردي که آنها بعد از برقراري رابطه جنسي و ارگاسم دوست دارند تهيه شده است ، لطفا به اين نکته توجه داشته باشيد که بنا بر اين نظرسنجي گروههاي مختلف خانمها تمايلات متفاوتي داشته و حتي امکان دارد مواردي که مورد علاقه برخي از خانمها در اين ليست وجو دنداشته باشد.


 1: درآغوش گرفتن: تقريبا" همه خانمها دوست دارند که بعد از رابطه جنسي ،توسط مرد درآغوش گرفته ونوازش شوند. حلقه کردن دستها بدور زن و نوازش او احساس بسيارخوبي به زن ميبخشد.حتي اگر بسيارخسته شده ايد و ديگر انرژي براي ادامه دادن نداريد ف قبل از خواب دستهايتان را بدور همسرتان حلقه کنيد و چندکلمه عاشقانه به او بگوييد.


 2: عدم تحرکات جسمي: عده اي از زنها هم هستند که بعد از پايان رابطه جنسي ،ديگر هيچگونه علاقه اي به تماس جسمي و عاطفي ندارند ، اين افراد اظهار ميکنند که آنها بقدري تحريک شده اند که بعد از آن هرگونه تحريک ديگري برايشان لذتي نداشته و عذاب آورخواهدبود ، البته اين خواسته هرگز به معني سرد مزاجي اين زنها نيست بلکه آنها فقط دوست دارند مدت کوتاهي باخودشان تنهاباشند،پس لازم است در اين لحظات همسرتان را درک کنيد ، دربرخورد با اين زنها بايد بعد از انجام رابطه جنسي از آنها بپرسيد: عزيزم حالت خوبه؟آيا همه چيز مرتب است؟ يا آيا چيزي احتياج نداري؟  و بعد از ابراز خوشنودي ازانجام رابطه جنسي با او ، سعي کنيد همسرتان را نيم ساعتي تنها بگذاريد تا استراحت کند.


برچسب‌ها: زنها بعد از رابطه جنسي چه چيزي دوست دارند
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۵ و ساعت 16:59 |

1) اگر همسر شما در حال تغيير روش زندگي مانند ترک سيگار و... و آماده شدن براي بارداري است از او حمايت کنيد. اگر شما نيز چنين عادتي داريد شروع به ترک آن کنيد.


2) مدام همسرتان را در آغوش بگيريد. بسياري از زنان طي اين دوره خاص از زندگي از در آغوش گرفته شدن لذت مي برند.


3) هر از چند گاهي، بدون دليل خاصي برايش گل بخريد.


4) عادت کنيد که هر از چند گاهي کتاب بارداري مورد علاقه خود را باز کنيد و با همسرتان به مطالعه آن بپردازيد.


5) بدون آنکه از شما درخواست شود، کارهاي منزل مانند گردگيري و نظافت را انجام دهيد.


برچسب‌ها: 18توصيه به آقايان از بارداري تا زايمان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۵ و ساعت 16:32 |

تنظيم خانواده، روشي است که با آن خانواده‌ها مي‌توانند آگاهانه و آزادانه، تعداد دلخواه فرزندان خود را تعيين کنند. رعايت تنظيم خانواده از چند طريق مي‌تواند باعث ارتقاي سلامت زنان شود....

به عنوان نمونه با محدود کردن بارداري‌ها و به تاخير انداختن اولين بارداري تا دوره سني مناسب در خانم‌هايي که در سنين بسيار پايين ازدواج مي‌کنند، مي‌توان از بسياري از بيماري‌ها و مرگ‌هايي كه در دوران بارداري رخ مي‌دهند، پيشگيري کرد. دوره سني مناسب براي بارداري 18 تا 35 سال و بهترين دوره سني بارداري نيز بين20 تا 30 سالگي است. خانم‌هايي که در دوره سني 15 تا 19 سالگي زايمان مي‌کنند، در مقايسه با خانم‌هايي که بين 20 تا 30 سالگي زايمان مي‌کنند، با خطرات بيشتري روبه‌رو خواهند بود. اين خطرها در خانم‌هاي زير 17 سال به شدت افزايش مي‌يابد. از جمله اين خطرها مي‌توان به اين اشاره کرد که خانم‌هاي کم‌سن، در مقايسه با خانم‌هايي که در دوره سني مناسب بارداري قرار دارند، بيشتر در معرض ابتلا به مسموميت دوران بارداري هستند. اين مساله مي‌تواند به مشکلات زيادي (و حتي گاهي به مرگ خانم‌هاي باردار) منجر شود. با بهره‌گيري از روش‌هاي مطمئن تنظيم خانواده مي‌توان از بارداري در سنين پايين و خطراتي که بارداري‌هاي اين دوره سني در برخواهد داشت، پيشگيري كرد. بارداري در سنين بالا نيز مخاطرات خود را دارد. مرگ ناشي از بارداري و زايمان در خانم‌هايي که در دوره سني 40 تا 44 سال باردار مي‌شوند، 5 برابر خانم‌هايي است که در دوره سني 20 تا 30 سال باردار مي‌شوند. يکي از دلايل اين مساله، افزايش بروز بيماري‌ها به دنبال افزايش سن است. با توجه به افزايش آمار بيماري‌هايي مانند ديابت و فشارخون، با افزايش سن، يک خانم40 تا 44 ساله در صورت بارداري، در مقايسه با خانم‌هاي جوان‌تر، به بيماري‌هاي زمينه‌اي بيشتري مبتلا خواهد شد. بنابراين زناني با سن بيشتر از 35 سال مي‌توانند با استفاده از يکي از روش‌هاي مطمئن پيشگيري از بارداري، خود را از رويارويي با خطر بارداري‌ در اين سنين محافظت كنند

دکتر محمد اسلامي/ رييس اداره تنظيم خانواده وزارت بهداشت / ايران سلامت


برچسب‌ها: بهترين سن بارداري
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۵ و ساعت 16:27 |

اصرار بر برقراري رابطه ميان زوجين در شب عروسي، موجب اختلالات جنسي مي‌شود

سلامت نيوز:‌ مسئول آموزش کلينيک سلامت خانواده دانشگاه شاهد با مهم توصيف کردن نقش تبليغات ماهواره‌اي در بروز مشکلات جنسي ميان زوجين، تصريح کرد:« 99 درصد از افرادي که به دليل کوچکي اندازه آلت خود به مراجعه مي‌کنند مشکلي ندارند و تنها تحت تاثير تبليغات نادرست قرار گرفته‌اند.»


دکتر محمد حسين اخوان تقوي در گفتگو با خبرنگار سلامت نيوز، اظهار داشت:« اصولا مشکلات جنسي به سه دليل عمده ميان زوجين بوجود مي‌آيد که يا ناشي از اختلالات جنسي بوده که طيف گسترده‌اي را هم در زن و هم در مرد هم ثانويه به اختلال همسر اتفاق مي‌افتد، يعني به دليل اختلال جنسي در يکي از زوجين(مثل مشکل زودانزالي، ناتواني جنسي، بي ميلي جنسي، واژنيسيم) مثلا زن، مرد هم دچار اختلال جنسي ثانويه مي‌شود.»


وي در ادامه گفت:‌«بسياري از مشکلات جنسي ميان زوجين ناشي از باورها و نگرش وتصورات نادرست است که مي‌تواند به دلايل مختلفي از جمله تبليغات ماهواره‌اي و برخي رسانه ها بوجود بيايد مثل برخي تبليغاتي که براي افزايش اندازه آلت تناسلي مرد صورت مي‌گيرد که اين تبليغات موجب ايجاد يک تصور نادرست در توقع فرد مي‌شود و بيش از 99 درصد از افرادي که به دليل کوچکي اندازه آلت خود به مراجعه مي کنند مشکلي ندارند و تنها تحت تاثير تبليغات نادرست قرار گرفته‌اند.»


برچسب‌ها: برقراري رابطه ميان زوجين در شب عروسي شب زفاف
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۵ و ساعت 14:21 |

يکي از تفاوتهاي بارز ميان مردان وزنان اميال آنها ميباشد هيچ موقع زنان را نميشود به يک ديد نگاه کرد چون هر کدام از آنها داراي دنياي بزرگي ميباشند که شناختن اين دنيا حتي براي خود شخص آسان نميباشد اميال زنان را به چهار گروه تقسيم ميکنيم. زنان و ميل دوست داشتن آنها : بطور کلي زنان ترجيح ميدهند هر لحظه عاشق همسرشان باشند برخي از زنان حتي دوست دارند دوست داشتنشون رو نسبت به همسر با دعواهاي کوتاه نشان بدهند شايد در ظاهر از اينکه همسرشون مثلا ميگه فلان لباس نپوش ناراحت بشوند اما در باطن از اينکه ميبينند براي همسرشون اهميت دارند احساس خوبي خواهند داشت حتي بعضي وقتها براي اينکار به صورت عمدا لباسي در تن يا آرايشي ميکنند که ميدونند همسرشون به آن ايراد ميگيرد تا ببينند آيا هنوز هم ايراد ميگيرد يا خير.


زنان و ميل جنسي : هميشه تصور اين است که مردان به اين ميل بيشتر از زنان علاق دارند اما در حقيقت اينطور نيست ميل جنسي به همان مقدار که براي مردان لذتبخش ميباشد براي زنان هم هست اما برخي از اميال زنان نهان ميباشد و برخي بارز اين اصل در مردها هم صادق ميباشد بعنوان مثال کمتر ديده ميشود مردي احساس خود را نشان بدهد يا اگر دقت کنيم براي ما گريه کردن مرد خيلي عجيبه و پيش خودمون فکر ميکنيم ببين چي شده که فلان آقا براي فلاني گريه کرد اما برعکس در زنان چنين چيزي 180 درجه تفاوت ميکند البته استثناء هم دارد زنان از نظر ميل جنسي را بايد از دوران کودکي بررسي کرد دختران در سنين 15 تا 19 سال بسيار کنجکاو در اين زمينه عمل ميکنند و در سن 17 يا 18 سالگي ترجيح ميدهند اين رابطه را تجربه کنند حدود 90 درصد دختران و زنان نسبت به جنس موافق خود عکس العمل نشان ميدهند و رابطه با جنس موافق را راحت ميپذيرند بعد از ازدواج نيز علاقه زيادي به اين ميل دارند سن 30 سالگي اوج گرايش به اين ميل ميباشد اما عدم ارضاء شدن توسط همسر ميتواند ضربه اي شديد به زنان باشد زنان ترجيح ميدهند عمل رابطه جنسي زياد به طول انجامدو همينطور عمل هارد به تنهايي را نميپذيرند دختران و زنان موجوداتي لطيف زيبا و مقدس ميباشند از اينرو در برقراري رابطه جنسي يا آنها متانت شرط اول ميباشد لمس کردن را ميپذيرند بازي کردن با موهاي سر حس خوبي به آنها ميدهد آرامش را بايد در برخورد با آنها رعايت کرد البته برخي از زنان تا زماني که در برقراري رابطه جنسي احساس درد نکنند ارضاء نميشوند معمولا آنگروه از زناني که پرده ارتجاعي دارند از اين دسته ميباشند


برچسب‌ها: آشنائي با اميال زنان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۵ و ساعت 14:19 |

خانمهاي عزيز از اين 19 عمل نحس بپرهيزيد، زيرا عواقبش در نهايت گريبان گير خودتان خواهد شد !

مردان موجوداتي هستند ذاتا خشن، دليل اين خشن بودن را ميتوان در تاريخ جستجو کرد، وقتي که مردان از قديم الايام ( نه حالا در عصر فمنيسم ! ) وظيفه داشتند تا کارهاي سخت را انجام بدهند، درنتيجه نياز به روحيه و جسمي خشن داشتند تا بقا بشريت حفظ شود، چون اگر اين نبود و مردان با زنان يکسان بودند، ديگر هيچ خانه اي ساخته نميشد، هيچ غذايي شکار نميشد و تا به الان نسل بشريت به احتمال زياد منقرض ميشد ! لذا ميبينيم که اين ويژگي خشن بودن، ويژگي مثبتي است و براي حفظ بقا و تکامل بشريت بايد در کنار روحيه آرام زنان قرار گيرد.


مردان، ذاتا به دليل همين روحيه شان به دنبال فرمانفرمايي هستند، فرمان فرمايي که به مرد در روابط خانوادگي اش احساس قدرت بدهد، اشتباه نکنيد که قدرت به معناي ديکتاتوري يا استبداد و يا حتي پدر سالاري صرف نيست! بلکه قدرت به اين معنا است که مرد بايد در روباطش با جنس مخالف احساس کرامت و موثر بودن بکند، براي هضم اين جملات بايد به اين مثل از يک استاد روانشناسي دانشگاه تهران ( که متاسفانه اسمشان را فراموش کرده ام ) اشاره کنم که ميگفتند: « مرد بايد در خانه پادشاه و زن نخست وزير باشد » يعني اينکه با وجود اينکه مرد بايد فقط يک مقام تشريفاتي در درون خانه داشته باشد و اصل کار در دست ديگري باشد اما بايد کرامت و ابهت مرد درخانه حفظ شود تا اين خانه به يکي از گرم ترين و زيبا ترين عواطف انساني آراسته شود.(ملاک از مثل نخست وزير و پادشاه، کشورهاي مشروطه اي همچون انگستان است، پس اشتباه نکنيد!)


همان طور که زنان براي شکوفايي احساسات و عواطفشان نياز به امنيت در روابطشان هستند، مردان نيز به فراخور طبيعتشان نيازمند، ابهت اند تا بتوانند احساساتشان را بروز دهند و به شکوفايي مطلوبي که ميتواند بزرگترين تضمين هاي امنيتي را به زنان بدهد برساند، لذا مشاهده ميکنيم که همواره اگر بخواهيم بهترين حالت را در روابط زناشويي داشته باشيد بايد از معادله ( دادن احساس احترام و ابهت به مردان = گرفتن احساس امنيت و تعهد براي زنان ) استفاده کنيد، سرد کنندهاي زير اين معادله را برهم ميزنند و نتيجه اش اين ميشود که مردتان، يا از شما زده شود و به شما در خفا خيانت ميکند، يا کار را براي هميشه تمام کند و شما را طلاق دهد و يا دربهترين حالت اگر آدم با اخلاق و با ايماني باشد. با اينکه از شما متنفر است تا آخر عمر شما را تحمل ميکند و شما را از آنچه که در روابط زناشيويي نيازمندش هستيد و حقتان است، محروم سازد.

سرد کننده هاي جنسي مردان:


برچسب‌ها: چرا گاهي آقايان از رابطه زناشويي سرد ميشوند
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۵ و ساعت 14:17 |
در مردان هنگامي که انزال رخ مي دهد و مني خارج مي شود ارگاسم يا ارضا صورت مي گيرد. در زنان نيز طي مکانيسمهايي سلسله انقباضاتي در مجراي تناسلي زن روي مي دهد و سپس شدت انقباضها بيشتر و فاصله اين انقباضها کم مي شود تا لحظه اي که نوعي ريلاکسيشن در عضلات ايجاد مي شود و در اين زمان ارضا صورت مي گيرد و زن به اوج لذت جنسي مي رسد. هنگامي که دخول رخ مي دهد و تحريک انجام مي شود تا زمان ارضا فاصله اي زماني وجود دارد که در مرد و زن متفاوت است. در مردان اين فاصله کوتاه و در زنان اين فاصله طولاني تر مي باشد. لذا در بسياري از نزديکي ها مرد قبل از زن به ارگاسم مي رسد و ارضا مي شود و زن يا به ارگاسم نمي رسد و يا دير تر مي رسد. رعايت اصول رابطه جنسي صحيح که در مطالب گذشته بيان کردم کمک مي کند تا فاصله زماني ارگاسم در زن و مرد به هم نزديک شود و دقيقا بر هم منطبق گردد. يعني زن و مرد در يک زمان به حد ارگاسم برسند و ارضا شوند. (بهترين و لذتبخش ترين حالت رابطه جنسي)

بسياري از مردان به اين موضوع که زن نيز ارضا مي شود واقف نيستند و تصور مي کنند صرف انجام عمل جنسي و دخول زن لذت مي برد و به همين علت تلاشي براي ارضاي زن انجام نمي دهند و زن ارضا نمي شود. اين مردان به مرور روابط جنسي سردي پيدا مي کنند و لذتي از رابطه نخواهند برد.

برگرديم به موضوع سوال. در بسياري از زنان ارضا دير صورت مي گيرد و به همين علت در رابطه جنسي دچار مشکل هستند و در عمل از رابطه جنسي لذتي نمي برند و به مرور رابطه جنسي برايشان بصورت امري عادي و عادت گونه تبديل مي شود و در برخي حتي حالتي تنفر انگيز مي يابد.

برچسب‌ها: دير ارضا شدن زن
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۵ و ساعت 14:14 |

متاسفانه امروزه به دلايل مختلف و برخي ناهنجاري هاي فرهنگي شنيده مي شود که در مواردي جزئي شاهد روابط بين زنان متاهل با پسران و يا مردان متاهل هستيم که اين روابط بسيار آسيب زا و مخرب است. خيانت‌هاي زنانه عوامل مختلفي دارد که مي‌توان به آنها اشاره کرد :

1- عدم يک رابطه گرم و صميمانه با همسر

يکي از عوامل اصلي خيانت زنانه روابط زن و شوهر است؛ زماني‌که بين زوجين، روابط زناشويي خوبي حاکم نباشد، اين احتمال وجود دارد که زن به همسر خود خيانت کند. اختلالات جنسي که به مرور زمان براي برخي مردان به وجود مي‌آيد و مشکلات شخصيتي باعث مي‌شود که مرد نتواند به همسر خود محبت کند و فقدان محبت، عاطفه و روابط گرم و صميمي باعث اين خيانت‌ها مي‌شود.

زناني که محبت خوب و لازم را از همسرخود دريافت کرده و يا روابط زناشويي خوبي بين آنها برقرار باشد، احتمال خيانت در آنها بسيار کم است.


2- گذشته بي‌بند و بار زن 

يکي ديگر از عوامل خيانت زن، گذشته اوست که در يک خانواده بي‌بندوبار و خيلي آزاد پرورش يافته و تربيت شده‌ است و تربيت غلط گذشته باعث مي‌شود همچنان حتي بعد از ازدواج هم اين روابط را حفظ کند. برخي از زنان که روابط زيادي داشته اند، به دليل اينکه روابط صميمانه و يا دوستي‌هاي دوران مجردي خود را نمي‌توانند به اتمام برسانند و برايشان بسيار سخت است تا خود را در زمان تاهل کنترل کنند در همان چارچوب به روابط خود ادامه مي‌دهند.


3- احساس تنهايي کردن

مسايل شخصيتي وجود دارد که امکان دارد يک زن تحمل تنهايي و بيکاري را نداشته و به سختي مي‌تواند دقايق و يا ساعتي را تنها و بيکار بگذراند. اين زنان زماني‌که مي‌خواهند تنهايي خود را پر کنند وقتي مي‌بينند همسرشان به دليل مشغله کاري نمي‌تواند براي آنها وقت بگذارد گرايش پيدا مي‌کنند که وقت خود را با ديگران و يا جنس مخالف خود پر کنند.


برچسب‌ها: چرا يک زن خيانت مي کند
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ و ساعت 12:45 |

آيا آميزش جنسي و نزديکي مي تواند به جنين صدمه بزند و يا باعث سقط شود ؟

در يک حاملگي طبيعي و بدون خطر ، آميزش جنسي و نزديکي نمي تواند چنين خطري ايجاد کند.جنين به خوبي توسط کيسه ي آب و ماهيچه هاي رحمي محافظت مي شود . علاوه براين يک ترشح غليظي در دهانه رحم وجود دارد و آنرا مي بندد و از انتقال عفونت به داخل رحم جلوگيري مي کند.

هر چند معمولاً به خانمهايي که سابقه ي سقط دارند توصيه مي شود که آميزش جنسي نداشته باشند اما آماري که اين نظريه را تاييد نمايد وجود ندارد. تقريباً ?? % از اولين سقط ها را مي توان به ناهنجاريهاي ژنتيکي جنين مربوط کرد.نارساييهاي هورموني و عفونتهاي تناسلي نيز نقش مهمي در ايجاد سقط دارند.

ولي آميزش جنسي و نزديکي، نقشي ندارد. اگر احياناً پس از نزديکي، سقط صورت گيرد، پدر و مادر احتمالاً خودشان راسرزنش مي کنند ولي بايد اين را بدانند که در هر حال اين سقط صورت مي گرفت و ارتباطي يه آميزش جنسي آنها نداشته است. شما ممکن است حرکات جنين را درحين مقاربت و آميزش جنسي احساس کنيد ولي اين حرکات در تمام مواقع ديگر نيز وجود دارند، نگران نباشيد، حرکات او نشان دهنده ناراحتي و يا خطر براي او نمي باشد.


آيا مقاربت مي تواند باعث زايمان زودرس شود ؟

در صورتي که خانمي سابقه ي زايمان زودرس دارد،توصيه مي شود که در صورتي که نزديکي و آميزش جنسي انجام مي شود سعي کند به اوج لذت جنسي ( ارگاسم ) نرسد. چنين حالتي در زن باعث ايجاد انقباضات جزئي در رحم مي شود. از آنجايي که مايع مني محتوي ماده اي بنام پروستاگلاندين مي باشد و آن هم باعث تحريک انقباضات رحمي مي شود، توصيه مي شود اين مايع در واژن ريخته نشود (يا از کاندوم استفاده شود و يا همانند روش جلوگيري طبيعي، نزديکي صورت گيرد) و بطور کلي نزديکي با ملايمت بيشتري همراه باشد.

البته در کساني که سابقه ي زايمان زودرس ندارند، اين مسائل نقشي ندارند. با اين حال توصيه مي شود در يکي دوماه آخر دقت بيشتري در اين مسائل صورت گيرد.


برچسب‌ها: بررسي علمي آميزش جنسي در دوران بارداري
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ و ساعت 12:37 |

اکثر زوج‌ها وقتي نگاهي به عقب مي‌اندازند تاييد مي‌کنند که ماه عسل بهترين دوره در زندگي آنها بوده که رابطه جنسي خوبي برقرار کرده‌اند. در اين دوره همه چيز ساده، دلنشين و رضايت‌بخش است اما بعد از آن چه…؟

فاز اول: ماه عسل کاملا طبيعي است که در اين دوره از زندگي مشترک همه چيز در حد ايده‌آل باشد. اشتياق در هر دو نفر وجود دارد و هيچ نوع مشکل نعوظي يا سردمزاجي در زوج‌ها وجود ندارد. البته لازم به ذکر است که در زندگي برخي زوج‌ها اين دوره اصلا وجود ندارد و در نتيجه يک رابطه رضايت‌بخش و پايدار شکل نمي‌گيرد. ماه عسل جنسي دقيقا مانند ماه عسل واقعي يک روز تمام مي‌شود و پايان آن زماني حساس و تاثيرگذار در زندگي زوجين است. در پايان اين زمان زوجين ممکن است 2 شکل رفتار را بروز دهند. 1- برقراري ارتباط و 2- تن دادن به زندگي


فاز دوم:ارتباط زنانه مردانه وقتي زوجي رفتار دوم يعني تن دادن به زندگي را انتخاب مي‌کنند، يعني به يک عقيده رايج ولي اشتباه به اين معنا که با گذر زمان اشتياق از بين مي‌رود و زندگي روزمره دشمن عشق است، اعتقاد دارند.


گروهي از زوج‌ها نيز رفتار اول يعني برقراري يک ارتباط صميمي و ادامه رابطه جنسي را انتخاب مي‌کنند. شايد فکر کنيد که به هر حال تمامي زوج‌ها ارتباط صميمي و رابطه جنسي خود را ادامه مي‌دهند، اما در واقع اين‌طور نيست. برقراري اين ارتباط بسيار سخت است و زوجي موفق مي‌شود که رابطه جنسي از حالت مردانه به زنانه تغييرشکل پيدا کند. به عبارت ساده‌تر بايد گفت ماه عسل نوعي رابطه جنسي مردانه است؛ پر از اشتياق، حرکت و ميل. در نهايت ماه عسل شکل رابطه جنسي زنانه مي‌شود.


ارتباط صميمي يک رابطه جنسي زنانه، آرام احساسي، بدون هدفي خاص با نوازش و ارتباط بيشتر را پديد مي‌آورد.


فاز سوم: زندگي زناشوييمعمولا زمان زيادي مي‌خواهد تا زوجين در فاز دوم موفق شده و وارد فاز شوند در صورتي که مردان بپذيرند که تسليم همسر خود شوند و به دنياي ناشناخته و جديد او پا بگذارند فاز سوم آغاز مي‌شود. يعني يک زندگي زناشويي همراه با عشق. در اين فاز لحظاتي آرام، احساسي، با نوازش و به دنبال آن لحظاتي پرشور و با هيجان در انتظار همسران است. فراموش نکنيم هيچ رابطه جنسي‌اي بهتر از ديگري نيست. آنچه سبب جذاب شدن يک رابطه جنسي مي‌شود، خلاقيت زن و مرد است. فاز سوم از آنجا که همه زنانه و هم مردانه است، مي‌تواند تا ابد ادامه يابد و هرگز تمامي ندارد.


برچسب‌ها: رابطه جنسي در طول زندگي مشترک
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ و ساعت 12:32 |
مسوول آموزش کلينيک سلامت خانواده دانشگاه شاهد با بيان اينکه:« تمام زنان از همسر خود يک اسطوره شکست ناپذير در ذهن خود دارند و آن عبارتست از وفاداري و پايبندي مطلق مرد به زندگي مشترک افزود :زماني که اين اسطوره بشکند به ناگاه همه چيز فرو مي پاشد.»

دکتر محمد حسين اخوان تقوي در گفت و گو با خبرنگار سلامت نيوز گفت:«اولين و مهمترين اصل در زندگي زناشويي تعهد و پايبندي به همسر و مقيد بودن به روابط زناشويي در چارچوب خانواده است.تمام زنان از همسر خود يک اسطوره شکست ناپذير در ذهن خود دارند و همسر خود را مردي وفادار و پايبند به زندگي مي دانند اما زماني که روابط به خارج از چارچوب خانواده کشيده شود اين اسطوره مي شکند و حتي اگر مرد براي هميشه چنين روابطي را کنار بگذارد ديگر اعتماد زن به وي همچون گذشته نخواهد بود و مرد بازني با نفرت و خشم فروخورده روبروست و ديگر گرماي روابط گذشته احساس نمي شود.»

وي رابطه جنسي خارج از چارچوب خانواده را اجل معلق زندگي تشبيه کرد و گفت : زماني که اين اتفاق مي افتد ممکنست مرد نيز ديگر احساس گذشته را نسبت به همسر خود نداشته باشد و مدام در ذهنش دست به مقايسه بزند و ممکن است ديگر هيچ لذت و آرامشي را در کنار همسر خود احساس نکند .بنابراين مهمترين اصلي که موجب کاهش تمايلات جنسي زوجين نسبت به يکديگر مي شود عدم تعهد و پايبندي است که موجب مي شود روابط زناشويي به سردي گرايد ..»

دکتر اخوان تقوي تاکيد کرد:«اين بحث در دنياي مجازي نيز صادق است و ديدن ماهواره و تصاوير مستهجن براي تحريک شدن موجب عادت مي شود و بر کاهش اعتماد به نفس تاثير گذاشته و گاهي برخي از زوجين با مشاهده اين فيلم ها دست به مقايسه زده و به تقليد از اين فيلم ها کارهاي غيرمعمول و آسيب زننده و دردناک انجام مي دهند که موجب دوري و پرهيز از نزديکي مي شود.»

مسوول آموزش کلينيک سلامت خانواده دانشگاه شاهد افزود:«همانطور که در مصاحبه هاي قبل اشاره شد زندگي زناشويي به دو بخش داخل بستر خواب و خارج از بستر خواب تقسيم مي شود و هر دو قسمت در گرماي رابطه زناشويي موثر هستند.

زوجيني که مدام جنگ لفظي،مناقشه و يا درگيري فيزيکي دارند مسلما رابطه خوبي در بستر خواب با يکديگر نخواهند داشت. از سوي د يگر زوجيني که از بستر خواب به عنوان ابزاري براي قدرت نمايي ، کينه توزي و شيوه اي براي امتياز گيري استفاده مي کنند موجب ايجاد احساس سردي در طرف مقابل مي شوند .

برچسب‌ها: چه رفتارهايي موجب کاهش تمايلات جنسي زوجين مي شود
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ و ساعت 12:30 |
مردان زيادي همواره اين سوال را مطرح ميکنند که چه کاري بايد انجام دهند تا دفعات رابطه جنسي با همسرشان را افزايش دهند . آنچه که آنها درک نمي کنند اين است که با ايجاد چند تغيير کوچک ،ممکن است قادر باشند نه تنها دفعات بلکه کيفيت اعمال جنسيشان را نيز افزايش دهند. آنها خود به ما ميگويند چه کار کنيم ! از بسياري از خانمها سؤال شد که مايلند چه تغييراتي در همسرشان و اعمال جنسي او روي دهد تا به آنها در آميزش کمک کند . 

در اينجا آنچه که اين زنان عنوان کردند را بدون هيچگونه دسته بندي خاص بيان مي کنيم:

معاشقه ناکافي

يک لحظه صبر کنيد، اين آن چيزي نيست که شما فکر ميکنيد … بسيار خوب، تا حدودي هست . تنها بدانيد هر زني در دنيا آرزو مي کند اي کاش مردش زماني را براي تحريک او تا آخرين سطح ممکن صرف کند . اما اين فقط شامل بوسيدن دهان و گونه هايش نمي شود. زنان مايلند براي انها وقت بيشتري صرف کنيد عموما اکثر مردان رابطه جنسي را فقط دخول ميدانند اين در صورتيست که زنان بيشتر تمايل به معاشقه ، نوازش و ساير اعمال را دارند چون زنان ديرتر از مردان تحريک ميشوند و اکثر مواقع تا مرحله تحريک زنان اغاز ميشود مرد ارضاء شده و پس از ارضاء شدن کم محلي کرده و انگار نه انگار . 


از اين بيشتر، آيا سعي کرده ايد حتي يکبار تا حالا وقتي براي قدرداني از همسرتان بگذاريد . اين لزوما به اين معني نيست که مثلا برايش طلا و جواهر بخريد، بلکه تنها به او بگوئييد که چقدر زيباست يا شيوه راه رفتن وي براي شما تحريک کننده است. 


بعلاوه، اگر شما هميشه با وي مثل يک خانم رفتار مي کنيد، بدين ترتيب او را وادار خواهيد کرد هر چيزي باشد جز انساني با خواهشهاي جنسي در اتاق خواب . در بيرون اتاق خواب يک جنتلمن باشيد، بي هيچ بهانه اي او را با تمام احساس ببوسيد و وادارش کنيد که به همان مهمي که شما فکر مي کنيد هست ، احساس کند ، بي آنکه خواسته باشيد ،او با شما مانند يک سلطان رفتار خواهد کرد. 


اکثر مردها فقط و فقط به خواسته هاي جنسي خود فکر ميکنند و خواسته هاي جنسي همسرشان را ناديده ميگيرند فراموش نکنيم که رابطه جنسي بر ساير رفتارهاي زناشوئي تاثير گذار است و گاهي وقتها ما با مشکلاتي روبرو مي شويم که علت انرا نميدانيم اما هنگام مراجعه به مشاور و ريشه يابي متوجه مي شويم که رابطه از کجا مشکل دارد . 

منبع :همسران جوان

برچسب‌ها: آنچه خانمتان در همخوابي انتظار دارد
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ و ساعت 12:28 |

تعاريف متعددي از خانواده براساس ديدگاه جامعه‌شناسان، روان‌شناسان و صاحب‌نظران علوم ديگر وجود دارد....

براساس برخي از اين تعاريف، خانواده، نهاد مقدس و واحد سازنده جوامع بشري است که براي تامين نيازهاي مختلف انسان از جمله نياز جنسي و براساس پيمان زناشويي ميان زن و مرد شکل مي‌گيرد. براساس اين تعريف، زن و شوهر براي ادامه حيات زندگي مشترک افزون بر تفاهم، تناسب و هم‌شأني در مسايل فکري و ديني، فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و نظاير آن، بايد به نيازهاي جنسي يکديگر هم توجه کنند.

امروزه يکي از معيارهاي قابل‌سنجش براي بررسي ميزان خوشبختي زوجين، ميزان رضايتمندي آنهااز روابط جنسي است. شماري از صاحب‌نظران مسايل خانواده معتقدند اگر زن و شوهر بتوانند از نظر جنسي همديگر را ارضا کنند، قادرند بسياري از تنش‌هاي زندگي را هم مديريت کنند اما اگر روابط جنسي خوبي با هم نداشته باشند گاهي حتي مشکلات کوچک زندگي هم تبديل به بحران مي‌شود. به عبارت ساده‌تر روابط جنسي خوب زن و شوهر کوهي از مشکلات زندگي را به کاه و روابط سست و کمرنگ جنسي، کاهي را به کوهي از مشکلات بدل مي‌کند. سائقه جنسي غريزه‌اي است همانند غريزه گرسنگي، تشنگي و خوابيدن که البته پس از بلوغ فعال مي‌شود و بنابراين مرد و زن بالغ پس از ازدواج به‌طور معمول و به دور از بروز هرگونه مشکلات پيچيده‌اي مي‌توانند با هم روابط جنسي رضايت‌بخشي داشته باشند. البته غريزه جنسي نيز مانند هر غريزه ديگري نيازمند تربيت و آموزش است. يعني همان‌طور که کودک آداب خوردن و آشاميدن و غذا خوردن سر سفره را فرامي‌گيرد، زن و شوهر نيز بايد در دوران عقد درباره مسايل جنسي از جمله تفاوت‌هاي جنسي زن و مرد اطلاعات درستي کسب کنند و مهارت‌هايي را بياموزند تا زندگي زناشويي موفق‌تري را بر پايه باورها و اطلاعات درست با هم سپري کنند. در کنار بسياري از زوج‌هاي جوان که با هم زندگي خوبي را آغاز مي‌کنند و ادامه مي‌دهند شمار قابل‌توجهي هم هستند که با وجود علاقه‌مندي به هم و تفاهم و همفکري و سازگاري، از مشکلات جنسي رنج مي‌برند و سايه سنگين اين مشکلات، ادامه زندگي مشترک را براي آنها سخت و دشوار مي‌کند. مسايل و مشکلات جنسي در سال‌هاي نخست زندگي به 3 دسته عمده؛ مشکلات جنسي ناشي از باورها و اطلاعات نادرست، مشکلات جنسي ناشي از اختلافات و ناسازگاري‌هاي زناشويي و مشکلات ناشي از اختلالات جنسي طبقه‌بندي مي‌شود که در ادامه درباره هر يک از آنها به طور مختصر توضيحاتي را ارائه مي‌دهم.


برچسب‌ها: بررسي مشکلات جنسي در زوج ها جوان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ و ساعت 12:25 |
روابط زناشويي-نامزدي ها و آشنايي هاي بي سرانجام زيادي هستند که بايد در همان روزهاي اوليه به پايان برسند اما دو طرف آنقدر بيرون آمدن از اين رابطه را سخت مي بينند که آن را ادامه داده و به مرحله ازدواج مي رسانند.در واقع گاهي بيرون آمدن از روابط عاطفي ناسالم به اين سادگي نيست که ما متوجه نقاط ضعف شويم و خيلي منطقي با هم خداحافظي کنيم و به دنبال قسمت خود برويم.


اما داشتن آگاهي از اينکه چرا نمي توانيد رابطه را تمام کنيد مي تواند کمک بزرگي براي برخورد منطقي تر با اين قضيه باشد.


1- عذاب وجدان

عذاب وجدان و احساس گناه يکي از رايج ترين علت هايي است که نمي گذارد افراد از رابطه ناسالم بيرون بيايند. ممکن است او همه اميدش را به ما بسته باشد. در اين صورت ترک کردن او و قطع اميدش برايمان کار بسيار دردناکي خواهد بود.


اين وضعيت معمولا زماني به بدترين حالت ممکن روي مي دهد که شما گرفتار محبوب وابسته شده باشيد. به هر حال در اينجا مجبوريم بين بد و بدتر انتخاب کنيم. بهترين کاري که مي توانيد براي او بکنيد اين است که با او ظالمانه رفتار کنيد. مسلما درصورتي که رابطه ناسالم ادامه پيدا کند هم خود ما و هم محبوبمان آسيب بيشتري مي بينيم.


چه کار کنيم تا در چنين تله اي گرفتار نشويم؟ تعهد زودهنگام و بي جا دليل اصلي ايجاد چنين وضعيتي است. اگر زودتر از هنگام و قبل از ايجاد شناخت کافي به کسي تعهد بدهيم، زماني که شناخت حاصل شد و فهميديم که براي هم مناسب نيستيم جداشدن به معني بي تعهدي و بي وفايي ما تلقي مي شود.

برچسب‌ها: چرا رابطه ناسالم را ادامه مي‌دهيم
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ و ساعت 12:22 |
يکي از بزرگترين دغدغه ها و نگرانيهاي دختران پرده بکارت است و بسياري از ايشان به خاطر حفظ ابرو يا نگراني که از اتهام ناروا خوردن دارند از ازدواج فرار مي کنند و جواب منفي به خواستگاران خود مي دهند. همه اين نگرانيها نشات گرفته از باورهاي غلط موجود در جامعه است. دوستان عزيزم بياييد باورهاي غلط را از ذهن خود بزداييم و به دور از تنگ نظري بپذيريم که پرده بکارت نقشي در پاکي و سلامت يک دختر ندارد و بودن آن دليل بر پاکي نيست و نبود آن نيز دليل بر ناپاکي يک دختر نيست. بسياري از دختران صرفا به خاطر ترس از اين موضوع که نکند پرده آنها آسيب ديده به خواستگار خود جواب منفي مي دهند و تا آخر عمر خود را در حصار تنهايي زنداني مي کنند و به جاي بهره بردن از موهبتي که خداوند در وجودشان نهاده به خاطر ترسي بي دليل خود را شکنجه و عذاب مي کنند. برخي از دختران بدون آگاهي به دليل خود ارضايي که از آن نيز آگاه نبوده اند و نمي دانسته اند خود ارضايي است و بدون آنکه بدانند پرده بکارت چيست و کجاست به خود آسيب رسانده اند و اينک به خاطر آنکه انگ داشتن رابطه نا مشروع را به آنها نزنند از ازدواج خود را محروم کرده اند تا اين راز را با خود در خلوت خويش نگاه دارند. آيا به راستي سزاوار چنين سرنوشتي هستند. اگر بخواهند صادقانه زندگي اغاز کنند چه برخوردي با ايشان مي شود؟ برخي از دختراني که به شکلي نا خواسته دچار مشکل شده اند در پيامها يا نظراتي برايم گفته اند که زماني قصد کرده اند به يکي از خواستگاران خويش جواب مثبت بدهند و بعد از طي همه مراحل براي آنکه زندگي خود را صادقانه شروع کنند راز خويش را با او در ميان گذاشته اند و متاسفانه برخورد نا درستي ديده اند؟! پسر به جاي احترام به صداقت اين دختر با دست رد زدن به سينه او برخوردي کرده که آن دختر را دچار شرايط روحي نا مناسبي کرده است و حتي برخي با رسوا کردن دختر جواب صداقت او را داده اند؟! به زاستي تا به کي مي خواهيم با رفتارهاي غلط جامعه را درگير مشکلات لا ينحل کنيم. اگر اين دختران مثل برخي ديگر با خرج پول اقدام به دوختن پرده بکارت مي کردند ايا آن پسر متوجه چيزي مي شد که بخواهد طلبکار دختر باشد!

بسياري از رفتارهاي غلط زاييده رفتار خود ما هستند. ما خودمان شرايطي فراهم مي کنيم که در زندگي ديگران با ما صادقانه برخورد نکنند. اگر جواب صداقت را با صداقت بدهيم و اگر سعي کنيم رفتار درستي داشته باشيم مي توانيم کاري کنيم که زن در زندگي تا به آخر با ما صادقانه رفتار کند. من مطمئنم که اگر دختري که صادقانه با چنين مردي سخن مي گويد و بزرگترين راز زندگي اش را با مرد در ميان مي گذارد يک برخورد محبت اميز و درست ببيند تا اخر عمر قدر دان اين مرد خواهد بود و در زندگي مشترک هيچگاه به او خيانت نخواهد کرد و همه گونه فداکاري و گذشتي از خود بروز خواهد داد. ولي اگر مرد به خاطر باوري غلط و مساله اي بي ارزش برخورد ناشايستي داشته باشد کاري خواهد کرد تا زنان جامعه به سمت دروغ گويي و رفتارهاي ناشايست روي آورند و به راحتي مردان را فريب دهند. دختران زيادي را ديده ام که به راحتي توانسته اند مردي را فريب دهند و با دوختن پرده، خود را باکره جا بزنند و بعد از ازدواج نيز همه گونه خيانتي به مرد کرده اند و مرد نيز متوجه نشده است. اگر مردان جامعه ما رفتارهاي خود را اصلاح کنند و برخوردي واقع بينانه با مسايل داشته باشند زنان جامعه به خيانت و فريب کاري روي نمي آورند. به اطراف خود نگاه کنيد. بسياري از زنان يا مردان به همسر خويش دروغ مي گويند و صداقت از بسياري از زندگيها رخت بر بسته است و وقتي دليل اين دروغ گويي ها را مي پرسي مي گويند اگر راست بگويند بايد شاهد يک نزاع يا درگيري باشند و براي همين با يک دروغ خود را از نزاعي دور مي سازند. در واقع واکنشي غلط باعث مي شود تا براي فرار از اين واکنش يک رفتار غلط جايگزين رفتاري صحيح شود. از بحث اصلي دور نشويم و برگرديم به بحث بکارت، موضوعي که دغدغه اي شده براي خيلي از دختران و زنان. رفتارهاي غلط جامعه با اين موضوع و واکنشهاي بسيار زننده و غلطي که در اين موضوع صورت مي گيرد دختران را به سمت رفتارهايي غلط و فريب کارانه روانه ساخته است. در حاليکه اگر برخوردي منطقي با اين موضوع صورت گيرد کم کم شاهد اصلاح رفتارهاي مقابله جويانه با اين موضوع خواهيم بود. ديده ام دختراني را که قصد دوختن پرده را داشته اند و بعد از مشورت با من از اين موضوع پشيمان شده اند و به بهترين خواستگار خود در اخرين مرحله صادقانه موضوع را گفته اند و ديده ام برخورد انساني و درست خواستگار را که به راحتي با موضوع کنار آمده و به احترام صداقت دختر با او ازدواج کرده و بعد از سالها زندگي خوبي در کنار هم دارند.

کدام رفتار درست است و کدام رفتار اخلاقي تر است. تاثير کداميک بر جامعه مثبت تر است؟ قطعا پاسخ اين سوال واضح و مبرهن است. بياييد با گام برداشتن در مسير صحيح و درست مروج رفتارهاي صحيح و صادقانه باشيم و دروغ و ريا و فريب را از زندگي خود دور سازيم و جامعه را با هم به سمت صداقت در رفتار پيش ببريم.

بار ديگر تاکيد مي کنم داشتن پرده بکارت نشانه پاکي دختر نيست و نداشتن ان نيز دليلي بر نا پاکي و گناهکار بودن دختر نيست.

برچسب‌ها: تماس جنسي موفق
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ و ساعت 12:18 |
مطمئن باش! در سال 1953 يکي از مشهورترين پژوهش گران جنسي ، دکتر آلفرد کينسي دريافت که نزديک به 40% از 5628 زني که با آنها مصاحبه شده بود و در آن زمان حدود 45 سال سن داشتند، دست کم سابقه يکبار ارگاسم در خواب را تجربه کرده بودند 

يک پژوهش کوچکتر ديگري در همين زمينه که در مجله ژورنال پژوهشهاي جنسي در سال 1986 منتشر شد اذعان داشت که 85 درصد زناني که سابقه ديدن خواب و ارگاسم را داشتند عموما اين اتفاق در سنين 21 براي آنها بوقوع پيوسته است

بعضي ها هم در اين تحقيق ادعا کرده اند که حتي هنوز 13 سال آنها شروع نشده بوده که اين تجربه را يافته اند.در اضافه بايد گفت که عموما زناني که در خواب ارگاسم ميشوند ، اين اتفاق را چندين بار در سال تجربه ميکنند.دکتر کينسي و شاگردانش مدعي هستند که ارگاسم شبانه در زنان هم نتيجه تحريک و برانگيختگي جنسي در خواب مي باشد.

دختران و زناني هم که تا به حال اين مسئله را تجربه نکرده اند و يا کساني که حتي نمي دانند که آيا ارگاسم شده اند يا خير ، بايد بدانند که آنها نيز کاملا طبيعي هستند.تشخيص ارگاسم در مردان بسيار ساده تر از زنان مي باشد چراکه خروج فيزيکي مايع مني کاملا قابل تشخيص مي باشد اما در زنان حدس زدن مشکلتر است..از جهتي خود ترشحات زنانه در زمان خواب مي تواند دليلي بر ارگاسم شبانه براي زنان باشد. در ميان زنان ممکن است تا اندکي پس از بيدار شدن از خواب همچنان انقباض و يا ضربان در ماهيچه هاي واژن حس گردد.

تحقيقات ديگري در همين زمينه نشان مي دهد که ارگاسمهاي شبانه در ميان مردان بسيار بيشتر از زنان ديده مي شود و اگر اين مسئله را با تمرکزي که به روي مسائل جنسي در مردان چه از نظر علمي و چه از نظر اجتماعي مي شود ادغام کنيم در ميابيم که چرا ما کمتر چيزي در مورد ارگاسمهاي زنان مي شنويم.

منبع: مجله عاشقي براي تو

برچسب‌ها: آيا زنان هم مانند مردان شبها خواب ميبينند و ارگاسم
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ و ساعت 12:15 |

4 دشمن تمايلات جنسي

با افزايش سن تمايلات جنسي کاهش نمي‌يابد. درواقع خستگي، عادت يا حتي تغييرات هورموني هستند که سبب کاهش تمايلات مي‌شوند. براي آنکه ميل از دست رفته را به دست آوريد کافي است اين مشکلات را برطرف کنيد.


1- خستگي

خستگي روحي يا افسردگي مي‌تواند انرژي شما را به صفر برساند و تمايلات جنسي را کم کند. اگر احساس مي‌کنيد هم از نظر جسمي و هم روحي بسيار خسته‌ايد و تمايلي به برقراري رابطه نداريد کمي به خود فرصت دهيد تا آرامشتان را بازيابيد. عدم تمايل شما به رابطه عاشقانه به معني زدگي شما از همسرتان نيست. اگر فکر مي‌کنيد مساله‌اي که با آن روبه‌روييد کمي بغرنج شده است به يک روان‌شناس مراجعه کنيد.


برچسب‌ها: کاهش تمايلات جنسي و زناشويي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 15:42 |

1-غذاهاي گرم مثل شکلات و...کمتر مصرف کنيد

2-حرارت زياد در رختخواب هم موثر است( منظور اينکه باعث افزايش ميل جنسي ميشود)

3-چيز هايي مثل الکل , سيگار , کافور, ورزش زياد, داروهاي اعصاب و غيره در کاهش نيروي جنسي موثر است. اما بهرحال سيگار و مصرف بيش از حد الکل نيز براي بدن ضرر دارد.

4-سعي كنيد به هنگام خواب شكم شما بيش از حد معمول پر نباشد

5-از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان اجتناب كنيد 

6- از نگاه كردن به مناظر، فيلم ها و تصاوير تحريك كننده جدا" خودداري كنيد و به محض مواجه شدن با اين امور چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه كنيددوستان انقدر اينترنت مطالب خوبي داردکه لزومي ندارد تصاوير منحرف را نگاه کنيد

7- از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسي و حتي شوخي هاي جنسي وتحريك كننده و فكر كردن در اين امور جدا" پرهيز كنيد 


برچسب‌ها: کاهش ميل جنسي بالا
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 15:39 |

امروزه روش‌هاي متعددي براي پيشگيري از بارداري وجود دارد اما اينکه بهترين روش کدام است، سوالي است که بسياري از زوجين دوست دارند جواب‌اش را برحسب شرايط خودشان بدانند. پاسخگويي به 7 پرسش زير و مطالعه راهنمايي كه در ادامه مي‌آيد، مي‌تواند كمك كند بهترين جواب به سؤال بالا را برحسب شرايط خودتان پيدا كنيد...

 

1 آيا مي‌خواهيد روشي انتخاب كنيد كه از بيماري‌هاي جنسي پيشگيري كند؟ بله خير

2 مي‌خواهيد در آينده بچه‌دار شويد؟ بله خير مطمئن نيستم

3 كارايي روش ضدبارداري چه‌قدر برايتان اهميت دارد؟ بسيار مهم است مهم نيست

4 آيا ترجيح مي‌دهيد دوره‌هاي قاعدگي ماهيانه شما به‌طور طبيعي اتفاق بيفتد؟ بله خير مطمئن نيستم

5 آيا دچار مشکلات جسمي (مخصوصا ميگرن) هستيد؟ آيا سيگار مي‌کشيد؟ بله خير مطمئن نيستم

6 آيا استفاده از وسايل پيشگيري از بارداري براي‌تان ناراحت‌کننده يا سخت است و مصرف منظم قرص‌ها را فراموش مي‌کنيد؟ بله خير

7 آيا اسفنج ضدبارداري خطري ندارد؟ بله خير مطمئن نيستم


برچسب‌ها: كدام روش ضـدبـارداري مـنـاسـب شـمـاسـت
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 15:32 |

به گزارش زيرميزي،رابطه‌ي جنسي يکي از ابعاد مهم ازدواج است که تأثيرات زيادي بر جنبه‌هاي ديگر روابط زناشويي برجاي مي‌گذارد…

اين مسأله در دوران عقد با توجه به فرهنگ، آداب و رسوم، باورها و اعتقاداتي که درباره‌ي اين دوران وجود دارد، شکل ديگري نسبت به همين رابطه در دوران زندگي مشترک دارد.

اين شکلِ متفاوت رابطه باعث مي‌شود که دختر و پسر جواني که دوران عقد را سپري مي‌کنند به رعايت حدودي در روابط جنسي در اين دوران پاي‌بند شوند.

هرچند اين باورها با توجه به فرهنگ و سنت هر شهر يا خانواده ممکن است متفاوت باشد، اما توصيه‌هاي عمومي از جانب پژوهشگران علم خانواده مطرح شده است که مي‌تواند عموميت داشته باشد و به بهبود اين رابطه کمک کند.

گرچه بايد گفت تقريباً محدوديتي در روابط جنسي وچود ندارد اما به همسران که دوران عقد را سپري مي‌کنند، توصيه نمي‌شود که رابطه‌ي جنسي به صورت کامل در اين دوران اتفاق بيفتد؛ يعني ضمن داشتن رابطه‌ي عاشقانه با يکديگر بهتر است رابطه‌ي جنسي کامل خود را به شب زفاف موکول کنند. در اين صورت اين مهم را به زماني مناسب با آمادگي لازم و کافي موکول کرده‌اند و اگر هم بنا به هر دليلي عقد آن‌ها منجر به ازدواج نگردد، دوطرف دچار آسيب و زيان عمده‌اي نمي‌شوند.

فرزندار شدن در اين دوران نيز مشکلات زيادي را براي زوج و خانواده‌ها به وجود مي‌آورد.

البته بعضي خانواده‌هاي زوج‌ها به دلايل گوناگون باورهاي غلطي در مورد اين رابطه در دوران عقد دارند که بر مديريت روابط جنسي‌ همسران تأثيرات نامطلوبي مي‌گذارد.

مثلاً برخي صحبت در مورد نيازهاي جنسي را زشت مي‌شمارند يا از معاشقه يا رابطه‌ي جنسي در اين دوران خودداري مي‌کنند. غافل از اين‌که يکي از فوايد دوران عقد آشنايي با نيازها و خواسته‌هاي گوناگون همسر است که روابط جنسي نيز در زمره‌ي اين نيازها قرار مي‌گيرد.

بعضي خانواده‌ها نيز وجود دارند که دختر و پسر را بسيار محدود مي‌کنند و با قرار دادن حدود نامتعادلي مثلاً با قرار دادن تنها يک شب در هفته در يک روز معين، اجازه‌ي با هم بودن را در شب‌هاي ديگر به آن‌ها نمي‌دهند.

بروز رفتارهاي غيرمنطقي درصورت باردار شدن دختر در دوران عقد از جانب همسر يا هر يک از خانواده‌ها نيز نمود ديگري از باورهاي اشتباهي است که گاه حتي به طلاق نيز منجر مي‌شود. درصورتي که بهترين راه اين است که با برگزاري مراسم ازدواج رسمي، طبق قول و قرارهاي قبلي و بدون هيچ غرض‌ورزي يا کم و کاستي هرچه زودتر زندگي مشترک را آغاز کنند.

پس همان‌طور که پيش‌تر آمد گر چه اين باورها با توجه به فرهنگ‌هاي گوناگون متفاوت است اين زوج جوان هستند که بايد با شناخت و آگاهي از توصيه‌هاي بزرگ‌ترها و ديگران بهره ببرند و نيز به مديريت اين رابطه در دوران عقد بپردازند


برچسب‌ها: محدوديت ها در دوران عقد
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 15:29 |

ارگا!سم را از انزال متمايز کنيد

داشتن چند ارگا!سم براي مردان به معني اينکه ياد بگيريد طي يک جلسه نزديکي چند انزال داشته باشيد نيست. انزال و ارگا!سم در مردان دو تجربه فيزيولوژيکي و رواني جدا هستند. وقتي مردها ياد بگيرند اين دو را از هم جدا کنند، مي‌توانند بياموزند که چطور براي هر انزال چند ارگا!سم داشته باشند.

نزديکترين چيز براي ارگا!سم‌هاي چندگانه اين است که ياد بگيريد چطور بدون انزال چند ارگا!سم پشت سر هم را تجربه کنيد. حدود 80 درصد از مردان مي‌توانند با سه ماه تمرين اين کار را انجام دهند. اما نبايد خيلي نگران نتيجه نهايي باشيد. رابطه جنسي و ارگا!سم نبايد با اين ديد که چقدر انزال داشته‌ايد يا چند مرتبه در يک جلسه مي‌توانيد انزال داشته باشيد، ارزيابي شود. قرار نيست در رابطه‌جنسي چيزي را به کسي ثابت کنيد. همان چيزي مهم است که بهترين احساس را به شما بدهد.


به خودتان استرس وارد نکنيد

يک باور اشتباه اين است که ارگا!سم‌هاي چندگانه بايد پشت‌سرهم باشد. ارگا!سم چندگانه زماني صورت مي‌گيرد که فردي بيشتر از يک ارگا!سم در يک جلسه رابطه‌جنسي داشته باشد—با احتساب زمان‌هاي استراحت، يا طي روند همان فعاليت جنسي بيش از يک ارگا!سم داشته باشند.

پس به خودتان استرس وارد نکنيد که در همان جلسه رابطه جنسي به چند اوج لذت برسيد. اضطراب مخرب‌ترين چيز در عملکرد جنسي است. هرچه بيشتر نسبت به ارگا!سم ترس و اضطراب داشته باشيد، ارگا!سم شما زودتر فرا مي‌رسد. بايد با متمرکز شدن روي واکنش همسرتان به حرکات خود، حواستان را پرت کنيد.


برچسب‌ها: امشب لذتتان را چندبرابر کنيد
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 15:15 |

قوانين حاکم در معاشقه

اولا معاشقه به مجموعه رفتارهايي که بواسطه يک عشق ميان دو طرف پديد مي آيد مي گويند معاشقه در عمل بوسيدن نوازش کردن در آغوش گرفتن و لب گرفتن البته اسم عاميانه اي که براي معاشقه در نظر گرفته شده بود در ابتدا عشق بازي بود که ميان LOVER انجام مي شد اما به نظر من واژه معاشقه زيبا تر است امنيت در معاشقه بسيار بالاست از اين رو ترسي در انجام آن وجود ندارد پس لذت آن مي تواند زياد باشد معاشقه نياز به محيط و شرايط خاصي نياز ندارد معاشقه عبارت است از انتقال عواطف يک عاشق به معشوق خود بواسطه عشق ميان آندو نفس معاشقه يک حرکت آسمانيست معاشقه زمان ندارد مکان ندارد و احتياجي به آمادگي قبلي نيست و برانگيخته شدن احساسات باغث اين رفتار مي شود من معاشقه را زير مجموعه روابط جنسي نمي دانم اما يکي از اصول روابط زناشويي که هرگز نبايد فراموش شود معاشقه است معاشقه قبل از ازدواج نيز شايسته است قبل از اينکه مسائل اسلام را به ميان بکشيد و صحبت حرام و حلال بودن روابط را به ميان بياوريد يه نکته اي را عرض مي کنم دوستان عزيز ميان حس دوست داشتن و حس شهوت تفاوت زيادي وجود دارد نگاه شما به يک دختر اگر از اين ديد باشد که اين دختر همسر آينده شما است و البته براي رسيدن به اين هدف تلاش کرده باشيد با نگاه شما به يک دختر که از روي شهوت باشد زمين تا آسمان تفاوت دارد تفسير قرآن يا کلام خدا بسته به شرايط متفاوت است پس اگر شما با اين ديد که همسر تون رو انتخاب کرديد و مثلا نامزد هستيد انجام اعمال معاشقه از هر لحاظ مجاز است باز هم تاکيد مي کنم معاشقه با رابطه جنسي تفاوت زيادي دارد و هميشه عرض کردم رابطه جنسي فقط و فقط زير مجموعه رابط زناشويي يعني پس از ازدواج بايد باشد حتي در دوران عقد هم انجام اين رابطه توصيه نمي شود به جاش معاشقه مي تواند يکي از عوامل ضروري باشد براي نشان دادن احساسات البته تعادل را فرا موش نکنيد اينطور نباشد که هر دفعه که با نامزد خود بيرون مي رويد دنبال يک محيط آارم باشيد که به انجام اعمالي مثل لب گرفتن و .. بپردازيد نه يه رابطه را در جاي خود انجام دهيد تا تاثير خود را درست بگذارد 


برچسب‌ها: معاشقه چيست
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 15:11 |

تصورات غلط و حقايق در مورد انزال خانم ها

1) انزال در خانم ها وجود ندارد.

2) تنها درصد کمي از خانم ها قادر به تجربه انزال مي باشند.

3)تمرين هاي واژينال مي تواند به خانم ها کمک کند تا بتوانند به انزال برسند.

4) فقط خانم هايي که داراي آلت تناسلي برجسته هستند، مي توانند انزال داشته باشند

5)انزال در خانم ها تنها از طريق ارگاسم واژينال صورت مي پذيرد.

6) پزشک زنان و زايمان در اين مورد آگاهي دارد و مي توانند خانم ها را با روش آگاهي دارد و مي توانند خانم ها را با روش هاي صحيح انجام ان آشنا کنند.

7) خانم ها تنها 1 يا 2 قطره از ماده درون بدن خود را بيرون مي دهند و اگر بيش از اين حد باشد (به ويژه تا حدي که برخي خانم ها ادعا مي کنند تا 1-2 فنجان نيز مي شود) ممکن است با ادرارشان مخلوط گرديده باشد.


برچسب‌ها: نادانستنيها در مورد انزال در خانمها
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 15:7 |

در زنان به علت نزديک بودن مقعد با فرج انواع ميکروبهاي مقعدي به آساني در فرج نفوذ کرده و موجب عفونتهاي رحمي و ادراري در زنها مي شود.


- حاملگي و زايمان يک عامل مستعد کننده براي ابتلاء به عفونتهاي رحمي است ( بخصوص اگر زايمان در شرايط غيربهداشتي انجام گرفته باشد.)


-قرصهاي ضدبارداري دهانه رحم را در مقابل ميکروبها نفوذناپذير مي سازند و در نتيجه نقش مهمي در پيشگيري از عفونتهاي رحمي دارند.


- علاوه بر قرص ، استفاده از کاندوم نيز در پيشگيري از عفونتهاي رحمي موثر است.


- پيشگيري از عفونتهاي رحمي بسيار ساده بوده ولي در صورت ابتلاء رهايي از اين عفونتها براحتي ممکن نيست.


برچسب‌ها: نکات بهداشت مخصوص دختران و زنان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 14:54 |
مخصوص هر دو نفر:
چطور مي توانيم رابطه جنسي خوبي داشته باشيم؟
آنچه که در اين مقاله عنوان مي کنيم قانون نيست. قانون گذاشتن براي رابطه جنسي غيرممکن است – آنچه که مهم است اين است که کاري که مي کنيد احساس خوبي به شما بدهد. و اين احساس خوب بايد بعد از رابطه جنسي هم باقي بماند—به هيچ وجه نبايد بعد از رابطه جنسي مضطرب و نگران شويد که مبادا همسرتان باردار شود يا دچار بيماري شويد. به همين دليل، برنامه ريزي براي جلوگيري از بارداري و رابطه جنسي ايمن بايد مد نظرتان باشد.

چه زمان بايد رابطه جنسي داشته باشيم؟
زمان رابطه جنسي اهميت چنداني ندارد. آنچه مهم است اين است که اين زمان، زماني باشد که هر دو نفر شما احساس راحتي کنيد. خيلي از زوجين دوست دارند با سپيده صبح رابطه جنسي برقرار کنند، خيلي ها عصرها را ترجيح مي دهند و بعضي ديگر تاريکي شب را. مهمتر از زمان رابطه جنسي، زماني است که مي خواهيد با هم بگذرانيد. براي اولين رابطه جنسي زمان زيادي را اختصاص دهيد. روزهاي تعطيل معمولاً بهتر است، مي توانيد کل روز را، حتي ساعت خواب را، صرف آن کنيد.

آيا قبل از رابطه جنسي بايد چيزي بخوريم يا بنوشيم؟
از خوردن غذاي سنگين قبل از رابطه جنسي خودداري کنيد چون خواب آلودتان مي کند. غذاي سبک بخوريد، مشروب نخوريد. الکل نعوظ را دشوار مي کند.

برچسب‌ها: نکات مهم براي اولين رابطه جنسي بعد ازدواج
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 14:51 |

رسيدن بـه اوج لـذت در زنـان يـک واکنش طبيعي جنسي است که تا کنون به صورت معمايي سربسته باقي مانده و به اوج نرسيدن در حين عمل جنسي ميتواند سرمنشا مشکلات فراواني باشد. ريشه بسياري از مشکلات زناشويي در اين مسئله ميباشد.

سلامت نيوز : رسيدن بـه اوج لـذت در زنـان يـک واکنش طبيعي جنسي است که تا کنون به صورت معمايي سربسته باقي مانده و به اوج نرسيدن در حين عمل جنسي ميتواند سرمنشا مشکلات فراواني باشد. ريشه بسياري از مشکلات زناشويي در اين مسئله ميباشد.


اوج لذت جنسي در زنان از فرآيند پيچيده تري نسبت به مردان برخوردار است و به همين دليل زماني بيشتر مي برد تا زن به اوج لذت جنسي برسد. اين عمل در زنان داراي يک روند براي تخليه است به طوري که زمان خاصي براي بوجود آمدن آن نمي توان مشخص کرد.


حدود 10 درصد از زنان به ارگاسم نمي رسند يا اوج لذت جنسي آنان از طريق خود ارضايي مي باشد يادگيري به اوج لذت جنسي رسيدن به يک امر مهم و ضروري براي بقاي زندگي زناشويي در زنان تبديل شده است .


برچسب‌ها: نکاتي درباره اوج لذت جنسي در زنان که نمي دانيد
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 14:43 |

من مطمئن هستم که هيچ کدام از شما دوست ندارد با يک "عاشق خسته کننده" ارتباط برقرار کند. براي اينکه به شما کمک کنيم تا اين تقدير وحشتناک را برگردانيد، ليستي از 7 موردي که به نظر خانم ها در روابط جنسي ملال آور است را جمع آوري کرده ام. پس اگر مي خواهيد همسرتان را در حالتي نگه داريد که همواره تقاضاي بيشتري از شما داشته باشد، مقاله زير را بخوانيد؛ 

1- اجازه گرفتن

هيچ چيز شهواني در مورد مردي که براي برقراري رابطه جنسي از همسر خود اجازه مي گيرد، وجود ندارد. يک عاشق واقعي به درستي مي داند که چگونه با رفتار خود مي تواند به خانمش بفهماند که در موقع بخصوص آماده انجام آن کار است و به هيچ وجه نيازي به سوال پرسيدن ندارد. براي شروع، يک نگاه عميق و عاشقانه و يا لمس کردن محل بخصوصي مي تواند گوياي همه چيز باشد. 

2- قابل پيش بيني بودن

اگر مدتي است که با هم رابطه داريد، پس اين گزينه شايد حالا به صورت يکي از مشکلات شما در آمده باشد. يکي از دلايلي که در ابتداي رابطه، شما و همسرتان احساس نياز شديدي به هم مي کرديد تنها به اين خاطر بوده که از چگونگي روحيات و تمايلات يکديگر آگاه نبوديد. اگر شما براي ساليان دراز همان روش هاي جذب کردن قديمي را به کار بگيريد، ديگر هيچ جذابيتي براي او نخواهيد داشت. از امتحان کردن روش هاي جديدي که ممکن است هر دوي شما از آن لذت ببريد، ترس و واهمه نداشته باشيد. هيچ گاه اجازه ندهيد رابطه شما به جايي برسد که همسرتان بتواند به راحتي حرکات شما را پيش بيني کند. به عنوان مثال اگر هميشه 5 دقيقه صرف پيش نوازي مي کرديد اين بار 15 دقيقه اين کار را انجام دهيد، و او را بيش از پيش به وجد بياوريد. از اين طريق او ديگر نمي تواند حرکات بعدي شما را پيش بيني کند و خيلي زود خودتان هم متوجه آنها نخواهيد شد. 


برچسب‌ها: هفت دليل دلزدگي جنسي خانم ها
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 14:39 |
خانم ها دوست دارند فکر کنند که فقط يک مرد بي عيب و نقص و با کمال برايشان وجود دارد که تقدير او را رقم مي زند و آقايان فکر مي کنند که مي توانند چندين زن را ملاقات کنند و از بين آشنايي هاي متعدد يکي را انتخاب کنند. ولي تأهل به معناي واقعي اين است که شريکي مناسبي در زندگي پيدا کنيم.
اين ازدواج است که امتيازاتي به فرد مي دهد از جمله هم صحبتي، شانه اي براي گريستن و خالي کردن بار غم و بازويي براي حمايت و امنيت يافتن در پناه آن و رفع نيازهاي جسماني.
براي انتخاب همسر آينده خود، ابتدا بايد او را ملاقات کنيد. امکان ملاقات در دانشکده دوران تحصيل، محل کار، معرفي از طريق دوستانتان، اماکن عمومي و ... حاصل مي گردد. بهترين مکان مناسب جايي است که شما بتوانيد با افراد مشابه خودتان برخورد کنيد. کسي که طبق خواسته هاي شما باشد.
چند مسأله زير را جدي بگيريد
1 - انتخاب يک خويشاوند و دوست خانوادگي نزديک به عنوان نامزد احتماليشما و خانواده هايتان سالهاست که همديگر را مي شناسيد و از نقاط ضعف و قوت هم اطلاع داريد. و اين شروعي قابل اعتماد و امن است و بستگي به خود شما دارد که آيا اين نوع ازدواج را دوست داريد يا نه.


برچسب‌ها: همسرمان را چگونه پيدا کنيم
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 14:34 |

نکات رابطه جنسي اهميت زيادي براي آقايان دارد چون به آنها کمک مي کند بتوانند فعاليت جنسي را به مدت زيادتري ادامه دهند. مردها معمولاً حين رابطه جنسي بيش از اندازه تحريک مي شوند که باعث مي شود خيلي زود ارضاء شوند و طرف مقابلشان نتواند به اندازه کافي از رابطه جنسي لذت ببرد. همه آقايون دوست دارند که بتوانند رابطه جنسي را بيشتر طول بدهند اما به خاطر نداشتن اطلاعات و تجربه کافي نمي توانند طرفشان را به خوبي ارضاء کنند. تفاوت بسيار زيادي بين جنسيت خانم ها و آقايون وجود دارد. مردها به رابطه جنسي فقط به چشم يک فعاليت جسمي نگاه مي کنند درحاليکه خانم ها آن را يک فعاليت احساسي مي دانند که از طريق آن مي توانند به طرف مقابلشان نزديک تر شوند. شريک زندگي مثل معمايي مي ماند که فقط زماني مي توانيد آن را حل کنيد که نکات و کليدهاي آن را بدانيد. بنابراين، براي کمک به آن دسته از مردهايي که با مشکل ارضاء کردن معشوقشان روبه رو هستند در اين مقاله نکات مفيدي ارائه مي کنيم. 


برچسب‌ها: يک رابطه جنسي سالم, طولاني و لذت بخش ويژه زوجين
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۱۰ و ساعت 14:29 |

 فوايد بوسه در روابط زناشويي 

اگر چشم مدخل روح باشد، آنوقت ميتوان گفت که لب هم راهرو ذهن اسـت. مــا افکار خود را با يک لبخند انتقال مي دهيم، عشق را در کلمـات مي گنجانيم و علايق خود را با بوسه ابراز مي نماييم. در يک بوسه مطالب عميقي وجود دارد که بيان آن ها فراي لغات و کلمات است.

 

نـويسنده کتاب "عشق و رابـطه جنسي"، دکتــر جان فري مـعتقد است: "بوسيدن هنر است و نشان دهنده يک نوع بيان فردي و کاملاً شخصي از عشق و محبت مي باشد."

 

بوسه زماني ايجاد مي شود که زوجين براي اولين بار به هم نزديک مي شوند، پس کاملاً طبيعي است که دو طرف کمي مضطرب شده و عصبي شوند.

 

از يک منبع با نويسنده بي نام"کتاب بوسه ها" اينطور برداشت مي شود که: "بوسه يک عمل کاملاً دو طرفه بوده؛ تا ندهيد نمي توانيد بگيريد و بالعکس."

 

در يک کتاب ديگر هم اينطور نوشته شده که زمانيکه احساس ميکنيد تمايل داريد تا همسرتان را ببوسيد اين کار را انجام دهيد، لازم نيست حتماً صبر کنيد تا او را بهتر بشناسيد، او را ببوسيد و به مرور زمان مي توانيد او را بهتر بشناسيد. يکي از مواردي که زيبايي بوسه را چند برابر مي کند اين است که در همه ي زبان ها و مذاهب قابل درک مي باشد.


برچسب‌ها: فوايد بوسه
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۴/۱۱ و ساعت 14:22 |

من مي دانم که شما الان در حال فکر کردن به چه چيزي هستيد. اينکه زوجهاي ازدواج کرده نبايد هيچ رازي را داشته باشند و بايد همه چيز را با شوهرشان در ميان بگذارند اما به اعتقاد من اين حرف تنها مزخرفي بيش نيست! چيزهايي وجود دارد که قطعاٌ شما نبايد آن را با همسرتان در ميان بگذاريد.بايد دهنتان را ببنديد و حرف نزنيد.مهم نيست که در چه شرايطي باشيد و در چه وضعيتي . جمله بزرگي رو بخاطر مي آورم که بحق مي گفت : چيزي را که نمي داند وي را نخواهد نرنجاند!


هرگز در مورد مادر وي چيزي بر زبان نياريد . 

مهم نيست که وي آدم بدي است يا آدم خوبي . اين قانون طلايي را بياد بسپاريد که دهانتان را چفت کنيد! اين کاملا قابل پيش بيني است که شما بدلايلي از مادر شوهرتان خاطره جالبي نداريد و ميبينيد که همسرتان يک روز در حال حرف زدن در باره وي است.اينکه چقدر زن شريف ، با ارزش و داراي فلان خصلتهاست. روز ديگر ببينيد که همسرتان مدام در حال بد و بيراه گفتن به وي مي باشد و اينکه وي چقدر خود خواه و رذل است! اينجا جايي است که ممکن است شما به اشتباه با عصبانيت وي همراهي کنيد و در نتيجه پرونده خود را باطل کنيد! به هوش باشيد . هرچه شد فقط زبانتان را ببريد! او مي تواند هرچه که مي خواهد در مورد مادرش بگويد . تعريف يا بد و بيراه ! به شما مربوط نيست! سعي کنيد نظراتتان را براي دوستان يا کسان ديگري که با آنها نيز ارتباط عاطفي و رواني داريد نگه داريد . اعتماد داشته باشيد که کار غلطي نمي کنيد!


با نزديکترين دوست همسرتان خودماني نشويد!

مهم نيست که وي چقدر دوست خوبي است و يا فرد قابل اعتمادي. حريم خود را حفظ کنيد.گاهي بعضي از شوخي ها در حريم هاي خانوادگي چيز جالبي نيست اما همان شوخي در حريم دوستي کاملا هم چيز جالبي است! بگذاريد همه چيز حد و مرز خود را داشته باشد.


برچسب‌ها: 9 حرفي که زنان نبايد به شوهرانشان بزنند
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۴/۱۱ و ساعت 14:9 |

در اين جا شما را با 5 تکنيک آشنا مي کنيم که به واسطه آن هم تاثير خنده در رابطه ي زناشوييمي توانيد حس شوخ طبعي خود را ارتقا بخشيد و هم سلامت روابط خود را تضمين کنيد.


1- با تمرکز بر روي موضوعات جالب سعي در بيدار کردن حس شوخ طبعي خود داشته باشيد. اين امر در مراحل اوليه قدري دشوار به نظر برسد، اما چيزي نخواهد گذشت که تمام اطراف خود را مملو از چيزهايي خواهيد ديد که باعث بيدار کردن حس خوشحالي در شما مي شوند. با اتکا به اين شيوه از زندگي خود نيز لذت بيشتري خواهيد برد.


2- اگر احساس مي کنيد که به تازگي خيلي کمتر از گذشته مي خنديد، شايد بهتر باشد که ارتباط خود را با افراد شوخ و با مزه بيشتر کرده و از افراد بي حوصله و غمگين فاصله بگيريد.


برچسب‌ها: تاثير خنده در روابط زناشويي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۴/۱۱ و ساعت 13:42 |

در تناسب جسمي زوج ها همين کافي است که زن و شوهر ظاهر همديگر را به پسندند. در اين صورت در مورد مسائل جنسي مشکلي نخواهند داشت.

اساساً هر نوع آلت تناسلي و واژن مي توانند به آساني و با تکنيکهاي صحيح با هم آميخته شوند.

به اين خاطر که واژن حالت ارتجاعي دارد و همين خاصيت

ارتجاعي عضلات مهبلي است که باعث مي شود، مهبل سايز خود را براي هر نوع

آلتي منطبق کند. تنها از عجله و اعمال جبر قبل از مقاربت توسط شوهر به شدت

ممانعت شود.

بسيار از مردان ايراني براي اينکه خود را توانمند نشان

دهند بدون ملاحظه و نرمي اقدام به آميزش جنسي مي کنند و اين خود باعث ترس

همسر مي شود و در نتيجه درمقاربتهاي بعدي، واژن به طور غيرارداي از دخول

ممانعت مي کند و اين موضوع باعث مي شود که در نهايت همسر به سردي جنسي

مبتلا شده و حتي جدائي و خيانت را در پي داشته باشد.

به خاطر همين به اعتقاد برخي ها بايد مقاربت در شب اوّل

ازدواج ممنوع گردد و بعدها حوصله و بدون عجله و خستگي با نرمي و ظرافت

ابتدا، با مواد بي حس کننده پرده بکارت را بي حس نموده و سپس شروع به آميزش

کنند.

از مشکلات ديگر تناسب جنسي اندازه آلت و ناتواني جنسي مي باشد


برچسب‌ها: تناسب جسمي و جنسي
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۴/۱۱ و ساعت 13:18 |

امروزه زنان زمان کمتري را صرف رابطه جنسي خود ميکنند.اما اين را هم بايد بدانند که رابطه جنسي ي منظم براي سلامتشان بسيار خوب است چرا که رابطه جنسي منظم ميتواند چه از نظر احساسي و چه از نظر جسمي صميميتي را که براي زندگي مشترکشان احتياج دارند تامين کند .


پروفسور انيتا کلايتون استاد دانشگاه ويرجينيا در اين زمينه ميگويد بيشتر احساس نارضايتي از زندگي خود را در تختخواب خود و در رابطه جنسي خود جستجو کنيد.

بررسي عوامل زير ميتواند کمکي در بهبود اين رابطه باشد.


• تختخواب شما مناسب رابطه جنسي نيست

شايد بارها شنيده باشيد که تختخواب شما تنها بايد براي رابطه جنسي و خواب باشد.پس چرا بسياري از مردم از ان براي صحبت با موبايل و يا کار با لپ تاپ استفاده ميکنند؟

دليل بيشتر حواس پرتيها و بيخوابيها را بايد در اين مورد جستجو کرد.شروع يک زندگي جنسي خارق العاده بعد از تماشاي تلوزيون در تختخواب يا خواندن روزنامه بسيار مشکل است.


برچسب‌ها: چرا از رابطه جنسي خود لذت نميبرم
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۴/۱۱ و ساعت 13:11 |
معمولا زماني که رابطه ما با فردي به پايان رسيد تـازه بـه دنـبــال چـراهـا مي گـرديـم. آيـا علائــمـي وجــود دارد کــه نشان دهنده از دست رفتن علاقه فرد مقابـل نـسبــت بـه ما باشد؟ بله، گاهي اوقات آنچنان در رابطه و يا چــيزهاي ديگر غرق مي شويد که حتي متوجه چنين علائمي هــم نمي شويد.
در اين قسمت 8 زنگ خطر که نشان دهنــده کم شدن علاقه او نسبت به شما است را ذکـر مي کنيم، شايد اين مـوارد بـه دلـيـل رفـتـارهـاي شما به وجود آمـده باشند. به هر حال دليـل بـروز آنها هر چه که باشد، شايـد وقت آن رسيده که نگـاه دقيقتري به رابطه خود بيندازيـد و تصميم خود را براي ادامه و يا قطع آن اتخاذ کنيد.


1 – چند روز با شما تماس نمي گيرد :
البته اين علامت لزوما نشان دهنده اتمام رابطه نيست، اما اگر او سابقا عادت داشته که هميشه به شما تلفن کند، پس بدانيد که يک جاي کار اشتباه است.


2 – دعوا کردن :
آيا او به تازگي بيش از حد معمول از کوره به در مي شود؟ آيا به خاطر مسائل جزئي و بي ارزش بحث و مشاجره راه مي اندازد؟ اين مورد زماني روي مي دهد که طرف شما هيچ گونه تمايلي به ادامه ارتباط ندارد، اما در عين حال نمي خواهد رابطه از طرف او قطع شود. بهتر است خودتان را گول نزنيد، اگر احساس مي کنيد که او به رابطه علاقمند نيست، خيلي راحت از او در مورد اين مطلب سوال کنيد.


برچسب‌ها: هشدار به آقايان در پايان دادن رابطه با خانمها
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۴/۱۱ و ساعت 13:7 |
روزهاي اول ازدواج‌تان را به‌خاطر آوريد که چطور عاشق و دلباخته همسرتان بوديد. حتي تصور دوري از همسرتان غيرممکن بود اما بعد از گذشت زمان اين شيفتگي و علاقه کمرنگ شده است. در اين شرايط آيا شما جزو گروهي هستيد که از اين وضعيت به همسرتان شکايت مي‌کنيد؟ مطمئنا به همان ميزان که همسرتان نسبت به روزهاي اول ازدواج تغيير کرده است شما نيز تغيير کرده‌ايد اما به جاي شکايت و نااميدي بهتر است به‌دنبال اصلاح رابطه‌تان باشيد. 

اولين مشخصه تغيير

يکي از دلايلي که باعث تکراري شدن رابطه شما با همسرتان مي‌شود تغيير ظاهر شماست. در طول سال‌هايي که با هم بوده‌ايد، آنچه مسلما تغيير کرده است ظاهر و قيافه شماست. بنابراين براي جلوگيري از خستگي از وضع ظاهر بايد به فکر تغيير آن باشيد. آن‌چه را که روزي باعث شد به همسرتان علاقه‌مند و مجذوب او شويد را به‌خاطر آوريد و به تحسين آن مشخصه‌ها در افکار خود بپردازيد. از کلماتي که همسرتان را به وجد مي‌آورد و شما را به ياد روزهاي اول زندگي مشترک‌تان مي‌اندازد، استفاده کنيد. روزهاي شيرين دوران نامزدي خود را به ياد آوريد که براي ديدن يکديگر لحظه شماري مي‌کرديد.

خستگي زوجين از يکديگر مشکلي است که درمان آن دوباره زنده کردن رابطه است. مشکلاتي که همسران در طول زندگي مشترک‌شان مواجه هستند را مي‌توان به چند دسته تقسيم کرد؛ خيانت، انجام‌ندادن تعهدات تا کشمکش، حسادت و خودخواهي. اما خستگي زوجين از يکديگر مسئله‌اي متفاوت است و به‌طور واضح ارتباطي با جنگ و دعوا و خودخواهي بين زوجين ندارد.


برچسب‌ها: چه کنيم که همسرمان برايمان تکراري نشود
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در شنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۳ و ساعت 17:12 |

در بحث تجويز تماشاي فيلم‌هاي جنسي براي زوجيني که يکي از همسران يا هر دو به سرد مزاجي و بي‌ميلي جنسي مبتلا هستند... 
ديدگاه‌هاي متفاوتي وجود دارد اما از نظر اينجانب، تماشاي فيلم‌هايي که با تصاوير جنسي همراهند، ممکن است در برخي موارد خاص در
کوتاه‌مدت موجب تحريک جنسي شود اما در درازمدت به عللي که ه آن اشاره مي‌کنم به از هم گسيختگي روابط زناشويي مي‌انجامد:

• کاهش اعتماد به نفس:


تماشاي فيلم‌هاي جنسي با توجه به رفتارهاي اغراق‌آميز بازيگران کم‌کم باعث مي‌شود زوجين درباره طبيعي‌بودن عملکرد جنسي خود دچار
ترديد شوند و خود را بسيار ضعيف‌تر از آنچه هستند، بپندارند و از روابط زناشويي بيش از گذشته فاصله بگيرند.


برچسب‌ها: تاثير فيلم‌هاي مستهجن بر رابطه زناشويي
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در شنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۳ و ساعت 16:28 |

بسياري از همسران تصور مي‌کنند پس از زايمان بايد تا هفته‌ها رابطه زناشويي نداشته باشند؛ چون ممکن است برقراري چنين رابطه‌اي باعث آسيب به مادر شود. باور غلط ديگري که در اين مورد رواج دارد، بهتر بودن سزارين نسبت به زايمان طبيعي براي برقراري رابطه زناشويي بعد از آن است. البته بعضي اوقات هم مشغوليت بچه‌داري باعث مي‌شود که زوج‌ها خودشان و يا رابطه زناشويي‌شان را فراموش کنند که اين نکته هم مي‌تواند در درازمدت عوارض نامطلوبي بر روابط زوجين بگذارد.

در يک مدت زمان خاص پس از زايمان، توصيه ما اين است که رابطه زناشويي وجود نداشته باشد و علت آن هم اين است که مي‌خواهيم محل چسبندگي جفت ترميم پيدا کند چون مثل يک زخم باز مي‌ماند. جفت از ديواره کنده شده و خو‌ن‌ريزي‌هاي معمول بعد از زايمان، از همين محل است. تا اين زخم ترميم پيدا نکرده، بهتر است رابطه‌ زناشويي نداشته باشند. اين زمان حدود 3 هفته طول مي‌کشد. در قديم مي‌گفتند تا 6 هفته. اما امروز مي‌گويند تا 3 هفته هم کفايت مي‌کند.

آيا اين مدت براي زايمان طبيعي و سزارين فرق دارد؟

مسلما شرايط زايمان طبيعي و سزارين باهم فرق مي‌کند. اگر زايمان طبيعي باشد چون در محل، ممکن است برش و بخيه زده شده باشد و اين زخم در طول 2 هفته بهبود پيدا مي‌کند، چنانچه مشکل خاصي پيدا نکند، همين 3 هفته کافي است.


برچسب‌ها: چگونگي رابطه زناشويي پس از زايمان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۰۶ و ساعت 19:18 |

برچسب‌ها: كم كردن ميل جنسي در مردان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در جمعه ۱۳۹۱/۰۲/۰۱ و ساعت 14:47 |

برچسب‌ها: هشدار نسبت به خطرات رابطه جنسي از مقعد
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در جمعه ۱۳۹۱/۰۲/۰۱ و ساعت 14:42 |

واقعاً چه لزومي دارد زوج‌هاي عاشق درمورد نکات بوسيدن بدانند؟ چرا نبايد خودشان تجربه کنند و از طريق آزمون و خطا اسرار بوسيدن را کشف کنند. پاسخ مشخص است: بوسيدن نمودي فيزيکي و احساسي از عشق و علاقه است. نکات بوسيدن مي‌تواند به ما کمک کند کمي اعتمادبه‌نفس پيدا کنيم تا بتوانيم بيشتر روي تجربه طرف‌مقابل خود متمرکز شويم، تا خودآگاهيمان.


1. آماده کردن موقعيت

نکته1: بهداشت ضروري است!

خيلي مهم است که دندان‌ها خوب و تميزي داشته باشيد، نفستان خوشبو باشد، بوي خوش بدهيد و به بهداشت شخصيتان توجه کنيد. توجه به بهداشت فردي نشاندهنده احترامي است که براي فردمقابل قائل هستيد. اين انگيزه موجب جذاب‌تر شدن شما براي طرف‌مقابل مي‌شود.


برچسب‌ها: نکاتي عالي براي بوسيدن
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در جمعه ۱۳۹۱/۰۲/۰۱ و ساعت 14:23 |
در ادامه مطلببرچسب‌ها: شيوه صحيح تحريک جنسي مردان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در جمعه ۱۳۹۱/۰۲/۰۱ و ساعت 14:21 |

در ادامه مطلب


برچسب‌ها: آموزش نحوه تحريک جنسي زنان
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در جمعه ۱۳۹۱/۰۲/۰۱ و ساعت 14:16 |

علي مطهري مي گويد: در جامعه ما دختر وپسر گاهي با هم دوستي هايي دارند که پدر ومادر در جريان هستند که چه بهتر است که اين دوستي ها در قالب ازدواج موقت در بيايد.

قانون- پسر شهيد مطهري اين بار در رابطه با مسايل روز جامعه، در رابطه با جوانان که بيشترين قشر جامعه را تشکيل مي‌دهند مي‌گويد، حرفهاي دکتر مطهري هميشه کمي متفاوت است.

به گزارش اوج نيوز، دکتر علي مطهري مي گويد: در جامعه ما دختر وپسر گاهي با هم دوستي هايي دارند که پدر ومادر در جريان هستند که چه بهتر است که اين دوستي ها در قالب ازدواج موقت در بيايد. اما بخوانيد ادامه گفت و گويمان با فرزند شهيد مطهري.


 *اولين سوال را با حقوق زنان آغاز مي‌کنيم، از چه زماني در جوامع حقوق زن مورد احترام قرار گرفت؟

در دنياي اسلام از آغاز ظهور اسلام حقوق زن مورد توجه واقع شد. اما در اروپا بعد از انقلاب کبيرفرانسه کم کم به حقوق زن توجه شد و خيلي از مسائلي را که اسلام 1000 سال قبل به آنها توجه کرده بود تازه متوجه شدند که مثلا زن هم حق تحصيل و يادگيري دارد و بايد زمينه اي براي شکوفايي اين استعداد او فراهم کنيم.


* آزادي زنان را معنا مي‌کنيد؟

زن از لحاظ گرايشات فطري مانند مرد است. در چند دهه اخير زن انسان بودن خودش را بازيافت وحرکت خوبي بود ولي به نام تساوي حقوق زن و مرد، زن غربي زن بودن خود را از دست چون تفاوت هاي طبيعي ميان زن و مرد را ناديده گرفتند وبسياري از نظامات خانوادگي را برهم زدند واحترام زن را پايمال کردند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در شنبه ۱۳۹۰/۱۰/۱۷ و ساعت 13:43 |
 تا به حال هميشه در صفحات زنان به آن‌ها مي‌گفتيم که با همسرشان چگونه برخورد کنند، چگونه مشکلات‌شان را حل کنند، چگونه رفتارهاي‌شان را مديريت کنند و.... ولي آقايان نيز به چنين توصيه‌هايي احتياج دارند به‌خصوص آقاياني که به رضايت و خوشحالي همسرشان اهميت مي‌دهند و به‌دنبال راه‌هايي براي بهتر کردن زندگي‌شان هستند آن‌ها مي‌دانند وقتي زنان آنچه را که احتياج دارند و مي‌خواهند از همسرشان دريافت کنند، برنده اصلي مرد است چون داشتن يک زن خوشحال‌تر مساوي است با يک زندگي شادتر و يک خانه آرام‌تر.


همدردي کنيد، نصيحت نکنيد

اگر قرار باشد فقط يک چيز را در خودتان تغيير دهيد تا به همسرتان نزديک‌تر شويد، کافي است، وقتي او با شما درباره مشکلش صحبت مي‌کند ؛فقط به حرف‌هاي او گوش دهيد. لازم نيست که او را نصيحت کنيد. او فقط مي‌خواهد هنگامي که درد دل مي‌کند به او توجه کنيد، همدردي شما باعث مي‌شود حال او بهتر شود و او به‌دنبال راه حل يا نصيحت نيست.


هميشه بگوييد دوستش داريد

اگر عادت داريد با همسر يا نامزدتان همانند يکي از دوستان‌تان برخورد کنيد بايد بدانيد که احتمالا او از رابطه‌اش با شما چندان خوشحال نيست، همه آنچه يک زن از مردش مي‌خواهد عشق اوست و شما تا زماني که به‌طور علني اين را به او نشان ندهيد کافي نيست، فقط کافي است به‌طور مرتب با رفتارها و حرف‌هاي‌تان به او اظهار عشق کنيد و يادش بياوريد که چقدر او را دوست داريد، تا او احساس کند که چقدر خوشبخت است که در کنار شما زندگي مي‌کند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در شنبه ۱۳۹۰/۱۰/۰۳ و ساعت 15:18 |

متاسفانه امروزه به دلايل مختلف و برخي ناهنجاري هاي فرهنگي شنيده مي شود که در مواردي جزئي شاهد روابط بين زنان متاهل با پسران و يا مردان متاهل هستيم که اين روابط بسيار آسيب زا و مخرب است. خيانت‌هاي زنانه عوامل مختلفي دارد که مي‌توان به آنها اشاره کرد :

  

-1عدم يک رابطه گرم و صميمانه با همسر

 يکي از عوامل اصلي خيانت زنانه روابط زن و شوهر است؛ زماني‌که بين زوجين، روابط زناشويي خوبي حاکم نباشد، اين احتمال وجود دارد که زن به همسر خود خيانت کند. اختلالات جنسي که به مرور زمان براي برخي مردان به وجود مي‌آيد و مشکلات شخصيتي باعث مي‌شود که مرد نتواند به همسر خود محبت کند و فقدان محبت، عاطفه و روابط گرم و صميمي باعث اين خيانت‌ها مي‌شود.

 زناني که محبت خوب و لازم را از همسرخود دريافت کرده و يا روابط زناشويي خوبي بين آنها برقرار باشد، احتمال خيانت در آنها بسيار کم است.

 

-2 گذشته بي‌بند و بار زن

يکي ديگر از عوامل خيانت زن، گذشته اوست که در يک خانواده بي‌بندوبار و خيلي آزاد پرورش يافته و تربيت شده‌ است و تربيت غلط گذشته باعث مي‌شود همچنان حتي بعد از ازدواج هم اين روابط را حفظ کند. برخي از زنان که روابط زيادي داشته اند، به دليل اينکه روابط صميمانه و يا دوستي‌هاي دوران مجردي خود را نمي‌توانند به اتمام برسانند و برايشان بسيار سخت است تا خود را در زمان تاهل کنترل کنند در همان چارچوب به روابط خود ادامه مي‌دهند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۸ و ساعت 16:34 |

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۴ و ساعت 16:18 |

رسيدن بـه اوج لـذت در زنـان يـک واکنش طبيعي جنسي است که تا کنون به صورت معمايي سربسته باقي مانده و به اوج نرسيدن در حين عمل جنسي ميتواند سرمنشا مشکلات فراواني باشد. ريشه بسياري از مشکلات زناشويي در اين مسئله ميباشد.

 

ارگاسم در زنان از فرآيند پيچيده تري نسبت به مردان برخوردار است و به همين دليل زماني بيشتر مي برد تا زن به ارگاسم برسد. اين عمل در زنان داراي يک روند براي تخليه است به طوري که زمان خاصي براي بوجود آمدن آن نمي توان مشخص کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۴ و ساعت 16:7 |

1- جدايي زوجين

الف- آمار بالاي طلاق و انگيزه هاي جنسي؛ در يازده ماهه سال 1389 تعداد 812هزار و 397 واقعه ازدواج به ثبت رسيده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود يك درصد افزايش داشته است و در مقابل تعداد 124هزار و 741 واقعه طلاق به ثبت رسيده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.8 درصد افزايش داشته است. در واقع مي توان گفت به ازاي هر شش و نيم ازدواج يك طلاق صورت پذيرفته و آمار بيش از 15 درصدي طلاق به چشم مي خورد كه حكم يك فاجعه را دارد و ديگر نمي توان كشورهاي اروپايي را به عنوان محلي كه بنيان هاي خانواده شان سست تر از ماست، مورد اشاره قرار داد و اگر اين آمار را به طلاق هايي كه ثبت نمي شود و مردان و زنان به واسطه كودكان از هم جدا زندگي مي كنند و در ادامه به آن اشاره مي شود، قطعاً اين رقم از مرز 25 درصد عبور مي كند.

در بررسي هاي خبرنگار آينده، مشكلات اقتصادي و بعد امكان تامين خانواده توسط مرد و اعتياد دو محور عمده طلاق هاست؛ اما محور ديگر كه همواره توسط زوجين بيان مي شود، "تفاهم" است. بررسي ها نشان داده زوجين در دادگاه ترجيح مي دهند از باز كردن اين مسائل نزد قاضي پرهيز كنند و بخش قابل توجهي از طلاق ها كه تحت اين عنوان، به صورت توافقي گرفته مي شود، به واسطه عدم تفاهم عاطفي يا جنسي و عدم رضايت يك يا هر دو طرف از يكديگر است كه در نهايت باعث شده يك يا هر دو طرف در پي شريك ديگري باشند و براي جلوگيري از مشكلات بعدي، به صورت رسمي از همسرانشان جدا شوند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۴ و ساعت 15:28 |

با اينکه هم آقايون و هم خانمها در رابطه جنسي مرتکب اشتباه مي‌شوند، اما اينبار فقط مي‌خواهيم اشتباهات آقايون را طرح کنيم.

اينکه فقط در تختخواب دنبالش باشيد. 

بعد از يک روز طولاني و خسته ‌کننده، وقتي با هم روي ملحفه‌ها مي‌غلتيد، اگر از قبل هيچ پيش‌درآمدي نبوده باشد، احتمال اينکه وارد اتفاق اصلي شويد بسيار کم است. دنبال کردن همسرتان يک کار تمام‌وقت است. زن‌ها خيلي دوست دارند که مردشان دنبالشان باشد و بهترين روش دنبال کردنشان، دنبال کردن فکري است. بگذاريد بفهمد که به او فکر مي‌کنيد و تمايلاتتان تمام روز متوجه اوست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۴ و ساعت 13:28 |

1- ابرو

او انتظار ندارد که ابروهاي شما همانند خودش کاملا داراي فرم باشد، اما ابروهاي پر و در هم و بر هم نيز، چيزي نيست که او انتظار ديدنش را داشته باشد.در اين مورد چه کنيد: اگر شما جز آن دسته از مردهايي هستيد که ابروهاي پري دارند، بايد درست کاري را انجام دهيد که خانم ها انجام مي دهند: ابروهايتان را برداريد. فقط کافي است موهاي بين دو ابرو را برداريد (فقط موهايي که وسط دو ابرو قرار دارند). البته اگر قصد داريد موهاي بيشتري را برداريد، بهتر است نزد يک آرايشگر برويد تا او اين کار را برايتان انجام دهد.

  ناخن

دستان شما نقطه اي هستند که مطالب بسياري در مورد نظافت و بهداشت شخصي شما را در اختيار او قرار مي دهند. پس اجازه ندهيد تا ناخن هاي چرک و کثيف شما را از دور خارج کنند.در اين مورد چه کنيد: لازم نيست هر هفته مانيکور کنيد تا ناخن هايتان فرم داشته باشند، بلکه فقط کافيست از داروخانه يک عدد سوهان خريداري نماييد و سختي ها و لبه هاي تيز آنرا صاف کنيد. هيچ خانم دوست ندارد، کسي او را با ناخن هاي بد فرم و ناصاف در آغوش بگيرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۴ و ساعت 13:24 |

ماساژ علاوه بر تاثيرات مفيدي كه روي بدن دارد، ميتواند نقش تحريك كنندگي نيز داشته و لذت سكس را دو چندان نمايد. ماساژ ارتباط جسمي زن و مرد را بيشتر كرده، ضمن برانگيختگي جنسي موجب ميشود تا آنها لذت بيشتري از رابطه جنسي با يكديگر ببرند. در خانمهايي كه مشكل ارگاسم دارند يا اينكه دير به ارگاسم ميرسند، ماساژ بدن نقش مهمي در تسهيل ارگاسم دارد و در اين امر بسيار كمك كننده است.

1-ماساژ پشت بدن:

براي شروع ماساژ و شل كردن عضلات بدن زن، بهتر است ابتدا از پشت او شروع كنيد.اول نوك انگشتان خود را به پوست او بكشيد بعد ناحيه پشت را از بالا تا پايين به آرامي نوازش كنيد. سپس بطور متناوب با حركات كششي، لرزشي (vibration) و دايره وار، آنرا ماساژ دهيد. گاهي ميتوانيد گوشت بدن او را درست مثل خمير با دستتان بگيريد و آرام فشار دهيد.

پوست سر را ماساژ داده و گاهي موهاي او را بين انگشتان خود بگيريد. سپس سراغ پاهاي او رفته و انگشتان پايش را با دست فشار دهيد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۴ و ساعت 13:13 |
در سراسر دنيا، جنگي سرد در همه خانواده ها ادامه دارد. افراد کمي درمورد آن حرف مي زنند و اکثريت سعي مي نمايند آن را پنهان کنند تا ديگران فکر کنند که آنها زندگي رويايي دارند و همه چيز برايشان خوب و آرام است. اما مردها و زن ها و بچه هايي هستند که حتي در خانه خودشان هم مي ترسند. دليل اين ترس مي تواند متفاوت باشد. شايد بابا و مامان مدام مشروب مي خورند و بعد شروع به اذيت و آزار جسمي و احساسي مي کنند. شايد مامان و بابا از پسر نوجوانشان که تمام رفتارهايش غيرقابل پيش بيني است واهمه دارند. شايد زني به محض اينکه شوهرش در شيشه مشروب را باز مي کند از او مي ترسد چون مي داند که آن شب ديگر چيزي جز بحث و دعوا باقي نمي ماند. در همه موقعيت ها عدم تعادل قدرت که دليل همه خشونت هاي خانگي است وجود دارد. براي آندسته از ما که چنين موقعيت هايي برايشان پيش نمي آيد فهميدن اينکه چرا کسي که در چنين موقعيتي گرفتار مي شود آن خانه را ترک نمي کند، خيلي سخت است. بچه ها را برداشته و خانه را ترک کند؟ نه. متاسفانه، هميشه همه چيز به همين سادگي نيست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۴ و ساعت 13:10 |

بر اساس نتایج یک پژوهش که در مناطق شمالی پایتخت صورت گرفته است، اکثر دختران طی شش ماه الی یک سال اول رابطه خود باجنس مخالف، درگیر روابط جنسی می شوند.

این روزها در خیابان ها، پارک ها و اماکن تفریحی پسران و دختران بسیاری را در حال تردد می بینیم، بسیاری از آنها در پیوند دوستی با یکدیگرند، پیوندی که به اعتقاد بسیاری از جامعه شناسان می تواند منشاء بی اعتمادی و شک در جامعه باشد، عده دیگری بر این باورند که چنین رابطه هایی می تواند در انتخاب همسر آینده موثر باشد، اما آنچه مسلم است این است که نخستین ثمره روابطناسالم بین دختر و پسر و شکسته شدن قبح چنین روابطی در جامعه، باعث ایجاد روحیه بی‏اعتمادی نسبت به همسر آینده است و این ذهنیت آزار دهنده در فرد شکل می‏گیرد که آیا او پیش از این، چنین رابطه‏ای را تجربه کرده است یا خیر؟ بنا به گفته روانشناسان، این بی‏اعتمادی و شک هیچگاه فرد را رها نمی‏کند و سرانجام، بنیان مستحکم خانواده را به مخاطره می‏اندازد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۴ و ساعت 12:44 |

همه مي دانند که رابطه جنسي حياتي ترين جزء همه ي ازدواج هاست. پس اگر يکي يا هر دوي زوجين علاقه و رغبت خود را از دست دادند چه مي شود؟ تحقيقات نشان داده است که درصد انبوهي از چننين ازدواج هايي با شکست مواجه مي شود. (بعد از مسايل مالي، مسايل جنسي دومين دليل براي طلاق شناخته شده است)

چگونه ميتوان کانون سرد خانواده را که به علت مشکلات جنسي بوجود آمده، مجدداً گرم کنيد؟چگونه ميتوان آقايان را به اوج لذت جنسي رساند؟

نقاط تحريک پذير آقايان کجاست؟چگونه بايد با شوهر تان برخورد رفتاري موثر جنسي داشته باشيد؟

هدف از ثبت و درج اين مطلب ايجاد روابط صميمانه با زوج و استحکام روابط زن و شوهر و کانون خانواده است

به گزارش سلامت نيوز رابطه جنسي نقش بسيار مهمي در ازدواج دارد، ولي با اينحال زوج هاي زيادي بدون توجه عميق به آن زندگي ميکنند. در اين بحث از ديدگاه مرد و زن نحوه صحيح رابطه جنسي را بررسي مي کنيم .


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۴ و ساعت 12:42 |

“زوج هايي كه قبل از ازدواج رابطه ي جنسي داشته اند، در زندگي زناشويي خود دچار مشكل خواهند شد.”

اين جمله از زبان يك كارشناس ازدواج و رئيس موسسه ي پويايي شناسي خانواده خطاب به شنوندگان كثيري از افراد متاهل مي باشد. از طريق كارهاي موسسه ي پوياشناسي خانواده روي هزاران زوج، متوجه شده ايم كه نتايج احساسي روابط جنسي پيش از ازدواج، در اكثر موارد، روي بيشتر جنبه هاي زندگي زناشويي افراد تاثير منفي مي گذارد.

بيش از نيمي از افرادي كه امروزه ازدواج مي كنند، سابقه ي روابط جنسي خود را وارد زندگي زناشويي خود مي كنند. و به نظر من فقط با صحبت كردن درمورد اين مشكلات كاري از پيش برده نمي شود، و مشكلات اين ازدواج ها حل نخواهد شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 20:47 |

ابتدا بايستي مراد و منظور از واژه رابطه فهميده شود و سپس معيار و ملاک ما از اينکه به مجموعه‌اي از روابط سالم و به مجموعه‌اي ديگر ناسالم مي‌گوييم چيست؟

رابطه واژه‌اي عربي است که در معناي تماس و وصل شدن به کار مي‌رود و در گفتار روزمره به مجموعه‌اي از رفتارهايي اطلاق مي‌شود که در تماس با يکديگر ابراز مي‌کنيم. 

رابطه و برقراري آن با ديگران في نفسه محکوم به فساد و تباهي نيست و اين، هدف و مقصود نهايي و غايي طرفين است که صفت سالم يا ناسالم بودن را به همراه خواهد داشت. اين نکته را هم بايد متذکر شد که در جوامع مختلف، بنا به نوع فرهنگ و آداب و رسوم و آموزه‌هاي ملي، تعاريف مختلفي از روابط سالم و ناسالم ارائه مي‌شود. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 20:42 |

1 – عشق معطوف به غیر از خود است. در حالیکه محور هوس خود فرد و لذت اوست. جملات زیر را مقایسه کنید:

- ( من) دوستت دارم

- ( من) برات می میرم                                                       

- (برای من) هیچکس مثل تو نمیشه

- ( من ) همیشه به فکر توام

-( من) را فراموش نکن

- ( من ) از تو رنجیدم

در حالیکه در عشق، توجه به حالتها و لذتهای خود نیست. و خواست و شرایط معشوق جایگزین خودخواهی فرد می شود. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 20:29 |

خواندن  اين مقاله براي گروه هاي سني 16   سال به بالا توصيه مي شود.

گامهاي اوليه دوستي هايي که امروزه رواج دارند :

رابطه اي بر مبناي دوستي  :

يک نگاه ، يک پروژه دانشجوئي ، محل کار ، دانشگاه ، مسير رفتن به مدرسه ، اتوبوس مترو تاکسي ، اينترنت ، خريد و فروش ، اس ام اس اشتباه ، خيابان ، کوچه و ... به هر حال در زمان و مکاني يا بر حسب اتفاق  جرقه آشنايي زده ميشه و به نوعي آغاز رابطه دوستي بين دو جنس مخالف . مسلما اول هر رابطه اي خوبه و ارتباطات زياد . با گذر زمان و به ميان امدن احساسات رنگ رابطه تغيير ميکنه چون دو طرف هدف مشخصي از رابطه دوستي ندارند  عموما حجم بالاي احساسات رو در همان ابتداي رابطه بکار ميگيرند تا کم کم احساست في مابين دو طرف باعث وابستگي شود برخي ها اين وابستگي احساسي را با دوست داشتن و عاشق شدن اشتباه ميگرند همچنان رابطه را ادامه داده تا اين وابستگي جاي خود را به عادت کردن داده حرفهاي تکراري و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 20:25 |

وقتي صحبت از مسئله پيچيده رابطه جنسي به ميان مي آيد، اگر بخواهيم به اين بپردازيم که خانم ها چه مي خواهند يا آقايان چه مي خواهند کار سختي است چون با اينکار يک مسئله بسيار شخصي و خصوصي را به شدت ساده خواهيم کرد.

کاملاً مشخص است که روابط و تجربيات جنسي انواع و اقسام مختلف دارند که افراد مي توانند در آنها سهيم بوده و لذت ببرند.

اگر بخواهيم دقيق تر بگوييم، آنچه خانم ها و آقايان هرکدام از رابطه جنسي انتظار دارند را بايد بر مبناي فردي بررسي کرد. درنتيجه، آنچه که فرد در ارتباط با رابطه جنسي، کمبود آن را در روابط خود حس مي کند يا عميقاً در آرزوي آن است، دقيقاً همان چيزي است که او در آن زمان در زندگي خود نياز دارد. براي مثال، خيلي خانم ها از محبت زياد لذت مي برند اما رابطه جنسي داغ و قوي فيزيکي نمي خواهند. خيلي ديگر از خانم ها از رابطه جنسي هاي فيزيکي و شديد لذت مي برند اما براي حفظ تعادل دوست دارند با ابراز محبت و ناز و نوازش هم همراه باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 20:19 |
بیش از 80 درصد از دخترانی که رابطه جنسی قبل از ازدواج را تجربه کرده اند و از این کار خود دچار عذاب وجدان شده اند دخترانی بودند که از سوی دوست پسر خود پیشنهاد ازدواج یا قول ازدواج به آنها داده شده است حتی دخترانی که هرگز تصور برقرای رابطه جنسی را قبل از ازدواج نمی کرده اند در این دام افتاده اند و از کرده خود پشیمان هستند در این بین حتی افرادی وجود داشته اند که اقدام به خود کشی کرده اند و یا از خانه خود فراری شده اند بیشتر دختران خیابانی خود طعم تلخ خیانت را تجربه کرده اند و زمانی که پشت سر خود را خالی می دیدند به ناچار پا به فرار گذاشته و برای سرپناه حاضر به خود فروشی شده اند سوالی میپرسم آیا لحظاتی لذت ارزش از دست دادن زندگی را دارد چرا برای خود ارزش قائل نمی شوید چرا بدن خود خود را به آسانی در اختیار یک انسان شهوت پرست قرار می دهید اکثر پسرها هرگز با کسی که با آنها رابطه جنسی داشته اند حتی فکر ازدواج هم نمی کنند 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 19:19 |

مرکز همه احساس ها و انجام تمام اعمال انسان مغر انسان است و احساس عشق و ميل جنسي هم از اين قائده مستثني نيستند همه احساس هاي که ما نسبت به محيط و افراد داريم کاملا طبيعي هستند مثل ترس ، غم ،خشم ، ترحم ، رضايت ،لذت ،ارامش،مهر و ….قصد ندارم که احساس ها را به دو دسته مثبت و منفي تقسيم کنم چون همه احساس ها را مفيد مي دانم.

احساس خشم را در نظر بگيريد اين احساس زماني بروز مي کند که ما خودمان را در برابر يک امر غير طبيعي يا غير انساني و يا مخالف راي و نظر مان ببينيم اگر شخصي به اين احساس شدت بدهد و بدون انعطاف با مسائل برخورد کند علاوه بر صدماتي که به ديگران مي زند خودش نيز از اجتماع طرد مي شود و قادر به برقراري ارتباط با ديگران نيست شخصي را در نظر بگيريد که در برابر يک راي ناعادلانه دادگاه به خشم مي ايد مي تواند خشمش را با پرتاب وسايل ،شکستن شيشه و يا حتي انفجار ساختمان دادگستري بروز دهد و يا مي تواند به راي دادگاه اعتراض کند و چنانچه اميدي به رسيدگي موثر ندارد مي تواند با نامه سرگشاده و بيدار کردن اذهان عمومي و دخالت دادن افرادي که به نوعي مي توانند موثر باشند خشم خود را ابراز کند مي توان نتيجه گرفت که احساس خشم کاملا مفيد است و اين مغز انسان است که زمان احساس خشم و چگونگي بروز آن را و در نتيجه تاثير مثبت ان را در امورات مختلف زندگي رقم مي زند .


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 19:16 |

متاسفانه پديده خيانت هاي جنسي چه از جانب اقايان و چه از جانب خانم ها در همه جوامع وجود دارد و کشور ما هم مستثني نيست لذا در اين مقاله به اهميت تامين نيازهاي جنسي و احساسي زوجين  که مهمترين فاکتور در خيانت ميباشد ميپردازيم

سرد شدن جنسي تدريجي آقايان نسبت به همسرشان  بعد از ازدواج

خيلي از خانم ها و حتي آقايان بارها اين سوال رو مطرح ميکنند که بعد از 6 ماه يکسال يا نهايتا 5 سال رابطه جنسي آنها از 3 مرتبه در روز به يک مرتبه در ماه رسيده و لذت و کيفيت  قبل را ندارد

خب در مواقع لذت ، هراس ، هيجان و ترس هورمن شيمايي در مغز به نام دو پامين ترشح مي شود که اين هورمون مثل قرص  آرام بخش دوز خاصي دارد و بعد از مدتي مغز به اين دوز عادت کرده و در نتيجه به دنبال لذت بيشتر و هيجان بيشتري است و با دوز قبلي  لذت قبل را از رابطه جنسي نميبرد  . وقتي که دو طرف در ابتداي ازدواج روابط جنسي خود را مديريت نميکنند بعد از مدتي طبيعيه که تمايل رابطه جنسي آنها نسبت به يکديگر عادي و يکنواخت شده و کم کم از کيفيت لذت آن ميکاهد  دقيقا به همين علته که من بارها در مقالاتم از خانم ها و آقاياني که در دوران عقد هستند خواسته ام رابطه جنسي به صورت کامل را تجربه نکنند چرا که در دوران عقد مديريت رابطه جنسي به علت شرايط دشوار است 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 19:4 |

اگر شما به يک رابطه جدي و بلند مدت (ازدواج) مي انديشيد بهتر است رابطه جنسي را به پس از ازدواج موکول کنيد. به دلايل زير:

1- افراد مختلف نسبت به رابطه جنسي ديد متفاوتي دارند:

رابطه جنسي براي آنان مي تواند به مفهوم تعهد، سرگرمي، لذت صرف، صميميت و يا هيچ چيز باشد. بهتر آنست که شما تا زماني که شناخت کافي نسبت به فرد و نحوه نگرش وي به سکس پيدا نکرده ايد اقدام به برقراري رابطه جنسي نکنيد. زيرا براي مثال اگر شما به سکس به ديد تعهد و صميميت بنگريد و به اميد آنکه با برقراري رابطه جنسي محبوب خود را از دست نخواهيد داد و به عکس از نظر فرد محبوب شما سکس يک لذتجويي صرف باشد آنوقت اندوه بزرگ و سرنوشت غم انگيزي را براي خود رقم زده ايد.

2- صرفنظر از آنکه شما چگونه مي انديشيد، رابطه جنسي پيامدها و تاثيرات شگرف و مهمي را در بر خواهد داشت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 18:59 |

پس از اينکه به اوج لذت جنسي رسيديد و تقريبا پس از حدود 20 دقيقه تلاش مکرر – تعجبي ندارد که بخواهيد درازي بکشيد و سپس براي صرف غذايي که همسرتان برايتان اماده کرده از خواب بلند شويد. 


اما گاهي اوقات اگر مي خواهيد  همسرتان در کنار شما احساس امنيت و آرامش داشته باشد – خوابيدن و چرت زدن بعد از رابطه جنسي اصلا گزينه مناسبي به شمار نمي رود.بنا براين به جاي اينکه رويتان را بر گردانيد و شروع کنيد به خر خر کردن در اين قسمت نکاتي را برايتان باز گو مي کنم که انجام ان نتايج مطلوبي در پيش دارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 18:14 |

مدارس و دانشگاه ها وخطر فساد اخلاقی دختران - ویژه خانواده ها

همه ما میدانیم در اجتماعی که زندگی میکنیم چه می گذرد ، همه ما مطلعیم که فساد اخلاقی ، روابط نا مشروع در جامعه ما روبه افزایش هست ، پس بهتره راه های جلوگیری از گسترش آنرا در نظر داشته باشیم.

اولین گروه آسیب پذیر:

مقطع راهنمایی و دبیرستان برای دختران یکی از مهم ترین دوران زندگی اجتماعی محسوب می شود . متاسفانه به جای آنکه ارتباط فرزندان با والدین در این دوران گرم تر صمیمی تر و محکم تر شود والدین نا خواسته باعث ایجاد فاصله زیاد با فرزندان خود در این شرایط سنی حساس می شوند . در این سن به علت وجود کنجکاوی و دوران بلوغ اکثرا از دوستان خود تاثیر پذیر بوده و تمایل دارند خود برخی مسایل را تجربه کنند. سیگار کشیدن ، رفتن به پارتی ، نوشیدن انواع نوشیدنیها یا انجام برخی اعمال برای نشان دادن خود در محیط های دوستانه ، تمایل به ارتباط با جنس مخالف مخصوصا در دختران یکی از بارزترین رفتارهایی میباشد که در این دوران در صورت عدم نظارت و ارتباط دوستانه با فرزندان ، شکل می گیرد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 18:11 |

 ساديسم و ناهنجاري هاي جنسي معمولاً متاثر از عدم تعادل بين نيازهاي جنسي و ارضاي آنها و نيز افکاري بيمار گونه مي باشد که به طرق مختلف در زندگي افراد نمايان و باعث ناهنجاريهاي بسياري در زندگي فردي و اجتماعي ميگردد. شرايط محيطي و نبود آموزشهاي صحيح باعث گسترش روز افزون افراد مبتلا به اين عارضه شده است.

کساني که از ساديسم و ناهنجاريهاي جنسي رنج مي بردند در زندگي خود انواع شکستها را تجربه ميکنند و بدليل داشتن افکاري پريشان که صرفاً آب و رنگي جنسي دارد به خود و جامعه اي که در آن حضور دارند صدمات جبران ناپذيري مي زنند. 

 از مهمترين نشانه هاي ساديسم و ناهنجاريهاي جنسي مي توان به موارد زير اشاره کرد:

1- نگاه کردن و خيره شدن هوس آلود بصورت مستمر به جنس مخالف و برانداز کردن قسمتهاي مختلف اندام افراد در معابر، اماکن عمومي و ميهماني ها و تعريف و تمجيد از آن اندامها در ذهن. اينگونه افراد با نگاه هاي سنگين خود موجبات ناراحتي ديگران را فراهم کرده و سبب نا امني اجتماعي ميگردند. انساني که از سلامت فکري برخوردار است هيچگاه به خود اجازه نمي دهد که جنس مخالف را کالايي براي لذت بخشي و هوسراني بشمار آورد. يک انسان متمدن تا قبل از ازدواج خويشتن داري نموده و اميال جنسي و ارضاي آنها را پس از ازدواج فقط محدود به همسرش ميکند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 18:7 |

شايد در برخورد اول ، بکارگيري واژه هاي شهواني در کلام عاطفي و بعدها در نزديکي هاي زوجين ، از نظر طرف مقابل شما خيلي خوشايند نباشد و شايد هم کلا" با اين  نوع کلام، حتي درآينده هم مشکل داشته باشد. شما هميشه مي ترسيد که مبادا بطور ناگهاني در ملاقات اول، اين واژه ها به زبان شما جاري شود و در نتيجه ي آن، خود را به باد رسوايي دهيد و تمام وجهه ي اوليه خود را در نگاه طرف مقابل از دست بدهيد. در اينجا به نکاتي پرداخته ايم که با رعايت آنها، استفاده ي صحيح و به موقع از اين کلمات را در روابط عاطفي و جنسي با همسر خود، فرا مي گيريد : 


نکته: براي شروع، لازمه ي بکارگيري اين واژه ها، گذشت زمان است: پس از برقراري حس عاطفي و عاشقانه است که به زبان آوردن آنها خوشايند است نه قبل آن! بنابراين بگذاريد چند صباحي بگذرد!!


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 18:2 |

مدت طولاني است با همسرتان ازدواج کرده‌ايد و حس مي‌کنيد رنگ و بوي شور و عشق از زندگي زناشوييتان رخت بر بسته است؟ حس مي‌کنيد بعضي‌اوقات تنها دليل اينکه شما دو نفر هنوز صميمي هستيد اين است که بايد مطمئن شويد اين جنبه از رابطه‌تان بايد فعال باشد؟ 

خبر خوب اين است شما تنها نيستيد، زوج‌هاي زيادي وضعيت شما را دارند. درواقع، شما کاملاً نرمال هستيد. عملاً تمام زوج‌هايي که به مدتي طولاني در کنار هم مي‌مانند با اين مشکل مواجه مي‌شوند. و حق داريد که بخواهيد جدي به اين بخش از زندگي زناشوييتان فکر کنيد، چون اين يکي از اصلي‌ترين راه‌هايي است که مي‌توانيد به هم نزديک شويد. يک خبر بهتر اين است که لازم نيست بگذاريد اين جنبه از رابطه‌تان کم‌کم پژمرده شده و از بين برود. 

در ادامه مطلب به چند نکته اشاره مي‌کنيم که کمکتان مي‌کند نفسي تازه به زندگي جنسي خود در کنار همسرتان بدميد. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 17:54 |
تصورات كليشه اي متعددي وجود دارد و حاكي از اين مطلب است كه وقتي دو نفر در يك رابطه دو جانبه ي تعهد آور قرار دارند و پس از گذشت مدت زماني ديگر با هم ارتباط جنسي برقرار نمي كنند، تنها كسي كه پايان اين رابطه را طلب مي كند بدون شك خانم است. در يك چنين حالتي خانم ترجيح مي دهد كتاب بخواند، به موهايش رسيدگي كند، لباس ها به خشكشويي ببرد و خلاصه هر كاري كه ممكن است انجام دهد، فقط ارتباط صميمانه فيزيكي با همسر مهربان و دوست داشتني خود برقرار نكند. البته او هميشه اينگونه نبوده؛ به هر حال زمان هايي وجود داشته كه ارتباط آنها پر شور و حرارات بوده و هر دو نفر براي هم از جذابيت بالايي برخوردار بوده اند؛ اما در حال حاضر بايد با تاسف زياد گفت كه آن عشق و شور و حرارات اوليه از بين رفته و خبري از آن نيست. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 17:51 |

پله های دادگاه را بالا و پایین میروند ، هنوز 6 ماه از عقد نگذشته با آشفتگی خاطر ، آبروی ریخته شده را چه کند ، اونطرف دختری که با صدها ارزو راهی خانه بخت شده گریه میکنه خودش رو مخفی میکنه تا مبادا یه اشنا اونو ببینه هنوز 6 ماه نشده اسم شوهر در شناسنامه درج شده تا همین چند روز پیش به فکر ساختن زندگی خود بودند غافل از اینکه  شاید چیزی که به آن حتی یک درصد فکر نمیکردند اتفاق بیافتد  . 

 روایت ذکر شده حقیقتیست تلخ که هر روز چندین زوج با این حقیقت روبرو می شوند و ما باز هم فکر میکنیم اینگونه اتفاقات برای ما روی نمیدهد و فقط بریای دیگران است همان تصوری که آن زوجها روزی در جایگاه شما داشته اند . پس شما بهتره خود را امروز در جایگاه اونا فقط تصور کنید برای لحظاتی کوتاه .


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 17:20 |

زماني که مرد بخواهد ميزان عشق و علاقه همسر خود را بسنجد يکي از شاخص هايش داشتن رابطه جنسي خوب است و در مقابل زن دوست دارد همسرش عشق و علاقه خود را به صورت کلامي و رفتاري ابراز کند و پيش‌نياز رابطه زناشويي براي زن، عشق است.»

تفاوت هاي جنسي بين زن و مرد به طور طبيعي وجود دارد و اين تفاوت ها اختلال نيست بلکه به صورت کاملا طبيعي بين زن و مرد وجود دارد.مهمترين تفاوت جنسي بين زن و مرد تفاوت در چرخه پاسخ جنسي است.با اولين نگاه به منحني‌هاي پاسخ جنسي در مردان و زنان مي‌توان دريافت که چرخه پاسخ جنسي زنان در تمام مراحل کندتر و آرام تر از چرخه پاسخ جنسي آقايان است، يعني به هنگام روابط زناشويي مرد بلافاصله تحريک شده و به اوج لذت جنسي مي‌رسد در حالي که حالت تحريک در زن تازه شکل گرفته و در حال افزايش است.»


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 17:17 |

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که از زندگی جنسی خود لذت نمیرید؟

بهتر است بدانید که رابطه جنسی برای حدود ۶۰ درصد از زنان عامل فشار و استرس است اما شاید اگر توصیه های که در ادامه آمده است را دنبال کنید بتوانید احساس بهتری داشته باشید شادتر شوید و از زندگی لذت بیشتری ببرید. 

درباره کیفیت عمل جنسی با همسر خود صحبت کنید
همین امشب ۱۵ دقیقه زمان بگذارید و در این مورد با همسر خود بحث و گفتگو کنید .بهتر است پس ازشام و قبل از خاموش کردن چراغها اینکار را انجام دهید.

انتخاب هدف مورد علاقه

خجالت را کنار بگذارید و کمی جسارت به خرج دهید. بهتر است از همسر خود بپرسید که به چه کاری بیشتر علاقه دارد.مطالعات در سال ۲۰۰۸ نشان دهنده این است که افرادیکه در این مورد با همسر خود صحبت میکنند کمتر دچار انفعال در راوبط جنسی خود می شوند 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 16:59 |

مشکل شماره 1

 خسته بودن میل‌ جنسی. کاملاً مشخص است. بعضی از ما میل‌ جنسی بسیار قوی داریم و بعضی از ما اینطور نیستیم. مهمترین مشکل ازدواج ‌های فاقد رابطه‌ جنسی این است که شما یا همسرتان یا هر دوی شما از نظر جنسی خسته هستید. یعنی میل‌ جنسی بسیار پایین بوده یا اصلاً وجود ندارد.

 

مشکل شماره 2

 این خستگی معمولاً به عصبانیت می ‌انجامد. وقتی چیزی که می‌خواهید را به دست نیاورید، خسته می‌شوید و این معمولاً موجب بروز عصبانیت در شما می‌شود. در واقع، ممکن است به این دلیل ازدواجتان فاقد رابطه‌ جنسی است که یکی از شما از دیگری عصبانی است. اگر آن چیزی که می‌خواهم را به من نمی ‌دهی پس من هم آن چیزی که تو می‌خواهی را به تو نمی ‌دهم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۳ و ساعت 16:54 |

اگر تازه نامزد کرده اید یا اگر مدتی است که ازدواج کرده اید، بدانید که مواردی وجود دارد که هیچگاه تغییر نمی کند مثل احساس نیاز به تقدیر و تشکر یا احساس نیاز به داشتن رابطه خصوصی. و این فقط مختص آقایان نیست بلکه خانم ها را نیز شامل می شود.

در صفحه بعد 6 مورد وجود دارد که با گفتن آنها به نامزد یا شوهرتان در هر مرحله از ازدواج که هستید، او را سرشار از عشق و علاقه می کنید.

1. عالی به نظر می رسی ، مردها احساس نا امنی می کنند درست مثل خانمها. اگر آقایان این ضعفشان را نشان دهند یا نه، اما گاهی اوقات تعجب می کنند اگر شکمشان بزرگ شده باشد و از کمربندشان جلوتر زده باشد یا موارد دیگر. پس گاهی اوقات باید از آنها تعریف و تمجید کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در جمعه ۱۳۹۰/۰۷/۰۸ و ساعت 16:14 |
بوق ممتد تلفني که بي جواب مي ماند مي تواند شروع يک دعواي تمام عيار زناشويي باشد. ممکن است فکر کنيد که مشکلات شما درست در همين لحظه شروع شده اند و با همين تلفن بي جواب ساده، همسرتان اعتماد چند ساله اش را به شما از دست داده است اما اگر کمي به گذشته برگرديد و نگاهي به اصول اعتماد سازي در زندگي مشترک بيندازيد، مي بينيد که همه چيز از اينجا شروع نشده است. ممکن است همه رفتارهايي که پيش از اين به نظرتان ساده و بي اهميت مي رسيدند، امروز به جان زندگي تان افتاده باشند و از همسر آرام و منطقي شما، زني شکاک ساخته باشند. اگر دوست نداريد چند ماه يا چند سال ديگر اين رفتار را تجربه کنيد، بهتر است قانون هاي اعتماد به يکديگر را بشناسيد و براي عملي کردن آن ها در زندگي مشترک تان دست به کار شويد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۰۷ و ساعت 14:30 |

دوران عقد چه دورانيست ؟

معمولا در ازدواجهاي امروزي  مدت کمي را به دوران نامزدي اختصاص ميدهند و اکثر خانواده ها به خصوص خانواده طرف دختر ترجيح ميدهند هر چه زودتر صيغه عقد دائم جاري شود حال با يک مراسم و تشريفات خاص يا در محضر و يا ... به هر حال نکته اي که خانواده ها بايد مدنظر داشته باشند اينکه دوران عقد مربوط به دوران شناخت نيست چرا که مرحله شناخت در دوران نامزدي بايد سپري شود نه در دوران عقد و تا زماني که اينمرحله ( مرحله شناخت) تا حد مطلوبي سپري نشده نبايد صيغه عقد دائم جاري شود چرا که به محض جاري شدن اين صيغه عرفا و شرعا دو طرف زن و شوهر محسوب ميشوند و ديگر فرصت شناخت گذشته است . در دوران عقد بايد به اصلاح اخلاق و رفتارهاي منفي از ديد طرفين پرداخته شود بعنوان مثال زوجي در دوران نامزدي شاهد برخي رفتراهاي نادرست هستند که اين رفتارها در حدي نيست که به خاطر آنها بشه يک رابطه رو زير سوال برد  در دوران عقد دو طرف بايد سعي کنند اين رفتارهاي شناخته شده را اگر منفيست برطرف سازند تا براي آغاز زندگي اين رفتارها مشکل ساز نشوند . اکثر  مواقع دوران عقد به علت عدم  آمادگي به لحاظ شرايط خانوادگي طرف دختر يا وضعيت اقتصادي طرف پسر و يا اتفاقات غير منتظره کمي طولاني ميشود  طولاني تر شدن رابطه عقد چنانچه با مديريت رابطه همراه نباشد خود مشکل آفرين ميشود .


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۰۷ و ساعت 0:21 |

1-خانم ها وانمود مي کنند که پاک و معصوم هستند

چيزي که در تعداد بسيار زيادي از خانم ها ديده مي شود اين است که قصد دارند تا وانمود کنند در زير يک نور الهي هستند و هميشه از شما خيلي پاک تر هستند. هيچ وقت حاضر نيستند تا اعتراف کنند که به خيابان گردي مي روند و تعداد دوست پسرهايشان از ? نفر هم بيشتر است. البته آن دسته از خانمهايي که واقعا پاک و معصوم مي باشند قابل تحسين هستند اما بقيه بايد از سرپوش گذاشتن روي کارهايشان دست بردارند. اين حق مسلم خانم هاست که به اندازه آقايون سرگرمي داشته باشند و از زندگي خود لذت ببرند و نهايتا هم مردي را براي زندگي آينده خود پيدا کنند که قادر به درک تمام اين موارد باشد.


2-از ساير خانم ها انتقاد مي کنند

براي چه هيچ خانمي نمي تواند از خانم ديگر تعريف کند؟ اونها دوست دارند از تمام مسائل مربوط به خانم هاي ديگر ايراد بگيرند حال از وزن و مدل مو گرفته تا… تنها يک خانم مي تواند تشخيص دهد که کفش خانم ديگري با کيفش ست نيست و با همين مطلب مي تواند او را به خاک سياه بنشاند.

البته عده بسيار معدودي از خانم ها مي توانند جذابيت خانم هاي ديگر را بپذيرند (و خوشبختانه او را به جمع دوستانه شان دعوت کنند) اما بسياري از آنها دوست ندارند همسرانشان جذب زيبايي و محبوبيت خانم هاي ديگر شوند. اما با وجود تمام اين حرف ها آقايون به طور ناخودآگاه خانم هاي زيبا و جذاب را خواهند ديد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۷/۰۶ و ساعت 16:1 |

بعد از سن 35 سالگي سرشار از جواني مي‌شوند. خيلي از زن‌ها تا قبل از اين سن، براي طلاق اقدام مي‌كنند و مي‌گويند ما به مرد هيچ احتياجي نداريم و ديگر ازدواج نمي‌كنيم

بعد از سن 35 سالگي سرشار از جواني مي شوند. خيلي از زن ها تا قبل از اين سن، براي طلاق اقدام مي کنند و مي گويند ما به مرد هيچ احتياجي نداريم و ديگر ازدواج نمي کنيم

ازدواج مردهاي جوان با زن هاي ميانسال پديده نوظهوري نيست. اما باوجود مخالفت خانواده ها روزبه روز شايع تر مي شود. نگاه جامعه به اين پديده، نگاه مثبت و خوش بينانه اي نيست و هنوز هم که هنوز است با مقاومت روبه رو مي شود. در ميزگرد همشهري مثبت، دکتر بهنام اوحدي روانپزشک ، دکتر افسر افشار نادري جامعه شناس، داراي دکتراي مديريت فرهنگي و عضو گروه مطالعات خانواده دانشگاه تهران و دکتر صميمي اردستاني روانپزشک و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي نظرشان را در رابطه با ابعاد رواني و جامعه شناختي اين مساله بيان کرده اند.

سوال: از اينجا شروع کنيم که به نظر شما چه عواملي باعث گرايش يک مرد جوان به زني ميانسال مي شود؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط morteza در سه شنبه ۱۳۹۰/۰۷/۰۵ و ساعت 19:44 |


Powered By
BLOGFA.COM