انزال به معني اتمام رابطه زناشويي است. اگر فكر ‌كنيد كه نعوظ و دخول اصلي‌ترين عمل‌ها در يك رابطه زناشويي هستند پس در نظر شما انزال نشانه پايان اين رابطه است اما در حقيقت مرد بعد از انزال بايد تلاش كند تا با روش‌هاي ديگر به همسرش كمك كند به اوج لذت جنسي برسد.


براي احساس رضايت از رابطه زناشويي، رسيدن به اوج لذت جنسي ضروري است. درست است كه ارگاسم عامل رضايت و آرامش‌ جنسي در افراد مي‌شود اما نرسيدن به آن نشانه لذت نبردن يا ناموفق بودن رابطه نيست.


همسران بايد همزمان به اوج لذت جنسي برسند. اين باور بسيار غيرمنطقي است. زمان رسيدن به اوج هيجان جنسي معمولا در زنان و مردان يكسان نيست و هر دو نمي‌توانند در يك زمان به ارگاسم برسند گرچه تطابق دادن خود با ديگري در زمان رسيدن به اوج لذت جنسي اهميت دارد.


در يك رابطه زناشويي مرد فاعل و زن مفعول است. معمولا براي زنان رسيدن به اوج لذت جنسي مرد مهم است و مرد نيز براي آنكه لذت ببرد از خود مايه مي‌گذرد. درست آن است كه هر يك براي لذت بردن خود تلاش كنند و از ديگري انتظار نداشته باشند كه براي لذت بردن او تلاش كند، فراموش نكنيد كه هر كسي بهتر از ديگري بدنش را مي‌شناسد و مي‌تواند در رسيدن به اوج لذت جنسي به خود كمك كند.


نداشتن نعوظ در مردان به معني آن است كه همسر خود را نمي‌پسندند. اين عقيده اشتباه است. هميشه بين نعوظ و لذت رابطه‌اي وجود ندارد. گاهي مردي همسرش را بسيار دوست دارد اما ممکن است به دليل ناتواني جنسي يا مشكلات ديگر توانايي نعوظ نداشته باشد.


يك زوج طبيعي بايد هفته‌اي يك بار رابطه زناشويي داشته باشند. ميزان تمايل به برقراري رابطه زناشويي بين افراد مختلف متفاوت است و نمي‌توان گفت برقراري چه مقدار رابطه زناشويي در يك زمان معين نشانه طبيعي بودن همسران است.


طي يك رابطه زناشويي نبايد با هم صحبت كرد. فكر كنيد طرف مقابل بدون حرف زدن مي‌داند شما از چه نوع حركتي خوشتان مي‌آيد و چه کاري را نمي‌پسنديد. گاهي بيان احساسات و خواسته‌ها هنگام رابطه زناشويي براي همسران لذت‌آور و تحريك‌كننده است و ميزان رضايتمندي آنها را از رابطه زناشويي افزايش مي‌دهد.

منبع: هفته نامه سلامت


برچسب‌ها: 10 اشتباه درباره روابط زناشويي
+ نوشته شده توسط morteza در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۹ و ساعت 15:8 |


Powered By
BLOGFA.COM